Lektor slovenského jazyka pre cudzincov v KE - zaujímavá a náročná práca pre ľudí s vášňou pre výučbu jazyka

Slovenská Humanitná Rada

Miesto práce
Košice
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
12 EUR/hod.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Náplň práce:

  • príprava obsahovej stránky kurzu slovenského jazyka
  • príprava študijných materiálov a didaktických pomôcok
  • prednášanie učebnej látky a aplikovanie teoretických poznatkov do praxe
  • kontrolovanie nadobudnutých vedomostí formou diskusií, testov, prípadne praktických ukážok
  • zhodnotenie nastavenia a obsadenosti kurzu slovenského jazyka
  • spolupráca so sociálnym pracovníkom, sociálnym asistentom pri vyhodnocovaní účasti na kurze SJ
  • konzultovať o postupe riešenia jednotlivých aktivít s manažérom projektu
  • podávať návrhy na zlepšenie realizácie projektu
  • dodržiavať etický kódex pri práci s osobnými údajmi
  • spracovávať podklady k priebežným a záverečným správam v súlade so Všeobecnými podmienkami platnými pre zmluvu
  • samostatne odborne a profesijné sa vzdelávať, zdieľať získané poznatky a skúsenosti a aplikovať ich v praxi
  • aktívne sa zúčastňovať na pravidelných koordinačných stretnutiach
  • vykonávať úlohy zadané koordinátorom projektu
  • udržiavať majetok SHR a EU
  • získavať, tvoriť a udržiavať rôznorodé kontakty na prospech činnosti organizácie ako i ochrany práv cieľovej skupiny
  • zúčastňovať sa seminároch, konferenciách a školeniach

Typický deň:

  • príprava hodiny - výber témy, príprava učebných materiálov, príprava prezentácie
  • vedenie výučby - prednášanie, diskusie, praktické ukážky

Pracovná doba:

  • pracovný čas podľa dohody

  • Flexibilný pracovný čas
  • Priateľský kolektív
  • Množstvo možností vzdelávania
  • Kreatívny prístup
  • Zaujímavá práca
  • Práca pre ľudí s vášňou pre výučbu jazyka

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Základy
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

  • Typicky požadované vzdelanie: vysokoškolské
  • Hard skills: excelentné znalosti slovenského jazyka
  • Soft skills: vynikajúce komunikačné a pedagogické schopnosti
  • Kulturná citlivosť a respekt voči odlišnostiam

Slovenská humanitná rada sa už viac ako 20 rokov aktívne podieľa na realizácii projektov pre utečencov na Slovensku, a to vo všetkých štádiách azylového procesu – od vstupu do samotného procesu, cez karanténne a pobytové zariadenia, udelenie či neudelenie statusu azylanta. Taktiež zabezpečuje komplexné integračné služby osobám s udelenou medzinárodnou ochranou. Implementuje projekty financované z a v rámci Fondu pre azyl, migráciu a integráciu, UNICEF a UNHCR.
www.shr.sk
www.nasiutecenci.sk
www.facebook.com/slovenskahumanitnarada

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Irina Adamova
E-mail: poslať životopis
ID: 4498091  Dátum zverejnenia: 8.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 12 EUR/hod.