Finančný riaditeľ

SLOVAKTUAL s.r.o.

Miesto práce
272, 972 16 Pravenec, okres Prievidza
Termín nástupu
ASAP

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Riadenie činnosti finančného úseku spoločnosti. Riadenie, koordinovanie, motivovanie a hodnotenie podriadených pracovníkov.
• Zabezpečovanie strategického finančného plánovania. Analýzy vývojových trendov a predpokladaných dosiahnutých výsledkov organizácie.
• Spracovanie rozpočtu a finančných plánov organizácie a kontrola ich dodržiavania. Plánovanie, riadenie a sledovanie cash flow.
• Spracovávanie finančných výsledkov, vypracovávanie finančných výkazov a reportov. Reportovanie výsledkov členom vrcholového managementu.
• Zodpovednosť za implementáciu metodiky účtovníctva a jej koordináciu v súlade s platnou účtovnou a daňovou legislatívou.
• Určovanie zásad pre vykonávanie účtovnej evidencie v rámci spoločnosti, riadenie kontrolných finančných mechanizmov.
• Rozhodovanie o financovaní rôznych činností spoločnosti a o spôsoboch nakladania s finančnými prostriedkami, riadenie finančných tokov spoločnosti.
• Posudzovanie investičných zámerov, kontrola nákladovosti firmy, peňažných tokov, správnosti a včasného uhrádzania platieb.
• Spolupráca s audítormi a s finančnými a daňovými orgánmi štátnej správy. Komunikácia s finančnými inštitúciami a obchodnými partnermi spoločnosti.

Informácie o výberovom konaní

Ďakujeme za Váš záujem pracovať v našej spoločnosti.
Kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú naše požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

3

Znalosť anglického aj nemeckého jazyka výhodou.
Nutná prax na podobnej pozícii min. 3 roky.

Osobnostné predpoklady:
Riadiace schopnosti
Komunikatívnosť
Analytické myslenie
Schopnosť riešiť problémy

Už vyše 30 rokov je naše meno synonymom kvality, inovácie a nových technológií.
SLOVAKTUAL je najväčší výrobca plastových a hliníkových okien a dverí v rámci Slovenska a Českej republiky. V Pravenci zamestnávame viac ako 500 ľudí.
Predaj a montáž okien v SR a v ČR zabezpečuje sieť našich zmluvných partnerov, ktorí na okná a dvere SLOVAKTUAL poskytujú poradenstvo, spracúvajú cenové ponuky a realizujú odbornú montáž. Spolu zamestnávajú ďalších viac ako 300 ľudí.
Od roku 2021 patrí Slovaktual do rodiny DOVISTA.
ID: 2210454  Dátum zverejnenia: 5.8.2015