Zdravotnícky záchranár v záchrannej zdravotnej službe

Falck Záchranná a.s. v likvidácii

Miesto práce
Revúca, Jelšava, Banskobystrický kraj
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
Dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zdravotnícky záchranár v rámci neodkladnej zdravotnej starostlivosti v ZZS ako člen posádky ambulancie rýchlej lekárskej pomoci alebo rýchlej zdravotnej pomoci, vykonáva samostatne:

- odoberá základnú anamnézu od osoby, ktorá potrebuje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti, od jej príbuzných a iných svedkov udalosti,
- sleduje, hodnotí a zaznamenáva životné funkcie pomocou primeraných klinických a technických prostriedkov,
- vykonáva posudzovanie zdravotného stavu osoby a stanovuje pracovnú diagnózu v rozsahu získaného vzdelania,
- zabezpečuje poraneného v polohe s prihliadnutím na povahu zranenia, zabezpečuje priechodné dýchacie cesty a s prihliadnutím na zdravotný stav osoby zaisťuje neodkladnú kardiopulmonálnu resuscitáciu,
- vykonáva prvotné ošetrenie všetkých poranení vrátane krvácania,
- zaisťuje periférny žilový vstup, podáva fyziologický roztok na udržanie priechodnosti žilového prístupu,
- nepretržite sleduje a zabezpečuje uspokojovanie potrieb osoby súvisiacich so zdravím, chorobou a umieraním,
- podáva kyslíkovú liečbu inhaláciou,
- používa automaticky a poloautomaticky externý defibrilátor,
- vykonáva vyčistenie dýchacích ciest,
- odoberá biologický materiál v prípade potreby,
- odoberá kapilárnu krv na stanovenie hladiny glykémie,
- ošetruje drény, periférne cievne katétre, permanentné močové katétre, sondy, kanyly a stómie,
- zavádza žalúdočné sondy,
- zavádza močový katéter u žien,
- odvádza prekotný pôrod,
- vykonáva prvé ošetrenie novorodenca,
- ošetruje rodičku,
- pri hromadných nešťastiach do príchodu lekára s príslušnou špecializáciou koná podľa § 2 odst. 1 Vyhl.MZ SR č. 321/05 Z.z., najmä pri
a) život zachraňujúcej kardiopulmonálnej resuscitácii , intubácii a riadenom dýchaní, defibrilácii pomocou poloautomatického defibrilátora a podávaní liekov do endotracheálnej kanyly,
b) aplikácii všetkých druhov liekov stanoveným spôsobom,
c) prekotnom pôrode, ošetrení rodičky a novorodenca po pôrode,
d) katetrizácii močového mechúra u detí a mužov,
e) malých chirugických zákrokoch,
f) podávaní transfúzie a krvných derivátov,
g) zavádzaní pažerákovej kompresívnej sondy
Ďalej:
- vypisuje záznam o poskytnutí pomoci a dokumentáciu o zásahu na predpísanom tlačive,
- vedie evidenciu opiátov a aplikuje ich v zmysle platných predpisov.
- neustále prehlbuje svoju kvalifikáciu v súlade s právnymi predpismi a vnútornými predpismi o vzdelávaní,
- stará sa o prevádzkyschopnosť a hygienu všetkých prístrojov, nástrojov a zariadení vo vozidle RLP alebo RZP, hlási prípadné poruchy, nedostatok liekov a ŠZM, zaobchádza so zvereným majetkom v zmysle dohody o hmotnej zodpovednosti, používa ochranné pracovné prostriedky, pridelený pracovný odev a obuv, dodržuje štandardné pracovné postupy, aktívne navrhuje svojmu nadriadenému prípadné vylepšenia a rešpektuje pokyny nadriadeného.

- zázemie nadnárodnej spoločnosti
- zamestnanecké benefity
- príjemné pracovné prostredie
- možnosť ďalšieho vzdelávania

V prípade, že Vás táto pracovná ponuka zaujala, zašlite prosím svoj životopis spolu s motivačným listom na nižšie uvedený e-mail.

Súčasne si vyhradzujeme právo kontaktovať výlučne uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Zdravotnícke

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

výhodou aspoň 1 rok praxe

ukončené SZŠ odbor ZZ / SZŠ odbor ZZ s PŠŠ (urgent) / ukončené VŠ vzdelanie I. stupňa odbor UZS / II. stupeň Mgr. s PŠŠ (urgent)

Spoločnosť Falck je pôvodom dánska spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1906. V súčasnosti je Falck najväčším prevádzkovateľom záchranných zdravotných a asistenčných služieb na svete a zároveň je aj svetovým lídrom v poskytovaní školení v oblasti ochrany života a zdravia. Na Slovensku pôsobí skupina Falck od roku 2005.
Falck Fire Services a.s. poskytuje služby požiarnej ochrany pre priemyselné podniky, organizuje tréningy a školenia protipožiarnej ochrany. Ponúka outsourcing a prevádzkovanie závodných hasičských útvarov .

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 2919941  Dátum zverejnenia: 3.2.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Dohodou