Manažér dokumentácie pre oblasť vlakových zabezpečovacích systémov ETCS

Miesto práce
okres Žilina
plný úväzok
Platové ohodnotenie
dohodou

O nás

Siemens
Siemens stelesňuje špičkové riešenia najmä v oblastiach automatizácie a riadenia, energetiky, informačných a komunikačných technológií.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníka na pozíciu Manažér dokumentácie pre oblasť vlakových zabezpečovacích systémov ETCS do rozširujúceho sa inžinierskeho centra, ktoré je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Práca na projektoch v oblasti železničnej zabezpečovacej techniky je organizovaná na základe vopred definovaných procesov, v rámci ktorých je potrebné nielen vykonávať činnosti zodpovedajúce jednotlivým procesným krokom, ale aj spravovať projektové požiadavky, dokumentáciu a ostatné podklady potrebné pre realizáciu projektu.

Manažér dokumentácie je členom projektových tímov, ktoré sa podieľajú na realizácii zákazníckych projektov. Jeho náplňou práce je správa všetkej projektovej dokumentácie, kontrola, či táto dokumentácia spĺňa požiadavky, ktoré sú na ňu kladené a zabezpečenie jej kompletnosti a formálnej správnosti z hľadiska procesu. Manažér dokumentácie je zároveň garantom správnej realizácie review procesu. Manažér dokumentácie spravuje a archivuje všetku dokumentáciu v systéme SAP.

Manažér dokumentácie sa podieľa aj na správe zákazníckych požiadaviek, ktoré sú na projekt kladené a zabezpečuje ich súlad s procesom. Správu požiadaviek realizuje v systéme Doors. Rovnako zabezpečuje správu zmien týchto požiadaviek a ich sledovateľnosť v systéme ClearQuest.

Medzi konkrétne činnosti manažéra dokumentácie patrí:
• Kontrola a zabezpečenie formálnej správnosti dokumentácie
• Správa a archivácia dokumentov a všetkej relevantnej komunikácie na projektoch
• Správa a kontrola požiadaviek a ich zmien
• Komunikácia s ostatnými členmi realizačného tímu
• Účasť na projektových poradách

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Navštívte krátke video z nášho pracoviska :https://www.youtube.com/watch?v=RkwUftH3dIg

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Poziadavky:
Nemecký jazyk – na úrovni porozumenia hovorenému slovu a písanému textu a písania mailovej komunikácie alebo jednoduchých textov, schopnosť postupom času sa doučiť jazyk na úroveň písania dokumentov a aktívnej verbálnej komunikácie.
Pokročilá znalosť nemeckého jazyka je vyhodou.

Osobnostné predpoklady:
Spoľahlivosť, zodpovednosť, systematickosť, zmysel pre detaily, trpezlivosť, komunikatívnosť, tímový hráč.

Čo ponúkame

• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)
ID: 2445369  Dátum zverejnenia: 6.4.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou