Statik pre elektrifikáciu

Miesto práce
okres Žilina
Termín nástupu
dohodou
plný úväzok
Platové ohodnotenie
dohodou

O nás

Siemens
Siemens stelesňuje špičkové riešenia najmä v oblastiach automatizácie a riadenia, energetiky, informačných a komunikačných technológií.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníkov v oblasti projekcie trakčných vedení do rozširujúceho sa inžinierskeho centra. Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Vašou náplňou práce bude:
1. príprava statických výpočtov pre potreby trakčných vedení pre železnicu ako aj v rámci správy a návrhu častí konštrukcií pre potreby trakčných vedení
2. príprava plánov a kalkulácií na základe požiadaviek zákazníka ,v spolupráci s miestnymi spoločnosťami a úradmi a pri zohľadnení lokálne platných noriem a predpisov podľa miesta výstavby
3. prezentácia vlastných výsledkov práce v priebehu interných a externých review v odbornej oblasti
4. komunikácia s výrobcami a dodávateľmi

Pre viac informácií navštívte: https://www.siemens.com/sk/sk/home/company/innovation0/corporate-technology.html

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové požiadavky
Požadujeme aktívnu znalosť anglického jazyka,
nemecký jazyk je výhodou.

Prax:
Skúsenosti v oblasti statiky oceľových konštrukcií
Prax v odbore (3-4 roky) výhodou

Technické znalosti:
Výhodou sú skúsenosti s programami Sofistik, DLUBAL RSTAB/RFEM a Infograph

Osobnostné predpoklady:
Spoľahlivosť, systematickosť, analytické a technické myslenie,stabilita, lojalita, iniciatívnosť, komunikatívnosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

Čo ponúkame

• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)
ID: 3146637  Dátum zverejnenia: 5.10.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou