siemens.com
Práca a Kariéra
Ponuka práce koncernu Siemens na Slovensku

Projektant napájacích systémov pre železnice

  • Miesto práce: Žilina
  • Termín nástupu: dohodou
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok

O nás

Siemens stelesňuje špičkové riešenia najmä v oblastiach automatizácie a riadenia, dopravy, energetiky, informačných a komunikačných technológií a medicínskej techniky. U nás majú zelenú ľudia, ktorí sú odvážni a inovatívni. Nájdete u nás perspektívne zamestnanie s možnosťou odborného a osobnostného rastu, motivujúce finančné ohodnotenie zodpovedajúce dosiahnutým pracovným výsledkom a dobré sociálne zabezpečenie.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Koho hľadáme

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníkov v oblasti projekcie napájacích systémov pre železničnú trakciu do rozširujúceho sa inžinierskeho centra. Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Vašou náplňou práce na pozícii projektanta striedavých napájacích zdrojov pre železnice bude :
1. prispôsobovanie, projekcia napájacích systémov (prostredníctvom interných nástrojov na základe požiadaviek zákazníka navrhnúť riešenie pre traťovú časť napájacieho systému pre železničnú dopravu)
2. prepočty systému z pohľadu požiadaviek na plánovaný výkon, cenu a efektívnosť použitia s ohľadom na konkrétne požiadavky koncového zákazníka
3. úprava existujúcich systémov podľa zmenených požiadaviek zákazníka
4. spracovanie dokumentácie potrebnej pre daný systém od fázy ponuky až po dokumentáciu potrebnú pre montáž zariadení

Cieľom projektov je modernizovať technológie používané na úpravu a prenos elektrickej energie, ktoré umožnia zníženie strát spôsobených úpravou a prenosom elektrickej energie pričom zvyšujú spoľahlivosť napájania a týmto spôsobom prispejú k zníženiu nákladov na prevádzku železničnej dopravy.

Pre dosiahnutie cieľovej komplexity práce je pripravené dôkladné dlhodobé školenie, ktoré umožní rozvoj a zapracovanie sa do témy aj bez predchádzajúcich praktických skúseností v odbore. Pozícia je vhodná aj pre absolventa bez praxe.

Pre viac informácií s pozrite video z nášho pracoviska: https://www.youtube.com/watch?v=RkwUftH3dIg

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Čo očakávame

Vzdelanie
Pozície sú vhodné aj pre absolventa bez praxe.
Zameranie štúdia v oblasti energetiky je výhodou

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové požiadavky
Požadujeme aktívnu znalosť anglického jazyka,
nemecký jazyk je výhodou.

Počet rokov praxe
0

Technické znalosti:
Základné znalosti z oblasti elektrotechniky
Znalosti MS Excel
Znalosti AutoCAD

Osobnostné predpoklady:
Spoľahlivosť, systematickosť, stabilita, lojalita, iniciatívnosť, komunikatívnosť, tímovosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

Nice to have
Výhodou sú skúsenosti z práce v odbore.

Čo ponúkame

• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Kontakt

Pre online registráciu do databázy Siemens vyplňte formulár.

Siemens s.r.o.
Lamačská cesta 3/A
841 04 Bratislava

  návrat na zoznam pozícií
Poslať spoločnosti životopis
ID: 2707161   Dátum zverejnenia: 28.11.2016