SW-Architekt pre testovací tool vlakového zabezpečovača

Miesto práce
okres Žilina
Termín nástupu
podľa dohody, október 2014
plný úväzok
Platové ohodnotenie
dohodou

O nás

Siemens
Siemens stelesňuje špičkové riešenia najmä v oblastiach automatizácie a riadenia, energetiky, informačných a komunikačných technológií.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníka na pozíciu softvérového architekta pre projekt vývoja toolu na testovanie vlakového zabezpečovača ZSL-90 a jeho ďalších súčastí.

Náplňou práce je na základe technických a funkčných požiadaviek na uvedený tool navrhnúť architektúru systému, samotná implementácia riešenia a riadenie malého tímu vývojárov. Po fáze implementácie bude nasledovať fáza úrdžby toolu.

ZSL-90 je líniový vlakový zabezpečovač zabezpečujúci bezpečnú jazdu vlaku pre železničné trate s veľkou hustotou premávky. Umožňuje kontinuálnu kontrolu rýchlosti vlaku, monitorovanie brzdnej krivky, ako aj zabezpečený posun vlakov.

Inžinierske centrum v Žiline, kde bude vývoj toolu zastrešený, je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu a projekciu železničných zabezpečovacích systémov s celosvetovou pôsobnosťou.

Navštívte krátke video z našej prezentácie na Dňoch príležitostí na Žilinskej univerzite: http://youtu.be/d__zL4IQB7w

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore
IT,elektrotechnické,strojárske,technické

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

C++ - Pokročilý
Jazykové znalosti:
Anglický jazyk – komunikatívna úroveň
Nemecký jazyk – na úrovni porozumenia hovorenému slovu a písanému textu

Skúsenosti:
Skúsenosti s návrhom architektúry a dizajnom softvéru.
Skúsenosti s vývojom v C++, znalosť objektovo orientovaného programovania.
Skúsenosti s vývojom v C# sú vítané.

Osobnostné predpoklady
Spoľahlivosť, systematickosť, analytické a technické myslenie, stabilita, lojalita, iniciatívnosť, komunikatívnosť, záujem a schopnosť učiť sa, schopnosť presadiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

Odpovieme iba kandidátom, ktorí spĺňajú požiadavky na danú pozíciu!

V životopise je potrebné uviesť nasledujúci súhlas na spracovanie osobných údajov: "Súhlasím, aby spoločnosť Siemens s.r.o. a ostatné spoločnosti koncernu Siemens v SR, príp. celosvetovo, spracovávali všetky moje osobné údaje uvedené v životopise a v priložených súboroch, v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov."

Čo ponúkame

práca v medzinárodnom prostredí koncernu Siemens
odborný a personálny rozvoj
práca s najnovšími technológiami
výhodné pracovné a platové podmienky
zaujímavý sociálny program
jazykové vzdelávanie v rámci pracovného času
ID: 1852232  Dátum zverejnenia: 1.9.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou