Analytik funkčnej a technickej bezpečnosti železničných systémov / Safety Manager (RAMS)

Miesto práce
okres Žilina
Termín nástupu
podľa dohody
plný úväzok
Platové ohodnotenie
dohodou

O nás

Siemens
Siemens stelesňuje špičkové riešenia najmä v oblastiach automatizácie a riadenia, energetiky, informačných a komunikačných technológií.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníka na pozíciu analytik funkčnej a technickej bezpečnosti v oblasti automatizovaných železničných zabezpečovacích a riadiacich systémov do rozširujúceho sa inžinierskeho centra.
Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.
Náplňou práce je analýza bezpečnostných rizík automatizovaných zabezpečovacích a riadiacich systémov a technických riešení (elektronické stavadlové systémy, vlakové zabezpečovacie a riadiace jednotky) v oblasti železničnej dopravy, aplikácia bezpečnostných noriem a procesov a kvalitatívna a kvantitatívna analýza bezpečnosti a rizík a rizikových udalostí. Nosnou témou pracovnej pozície je oblasť RAMS (reliability, availability, maintainability, safety) a jej aplikácia v železničnej doprave.
Po nástupe do zamestnania Vám bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Navštívte krátke video z našej prezentácie na Dňoch príležitostí na Žilinskej univerzite: http://youtu.be/d__zL4IQB7w

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore
matematické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Požadované vzdelanie

Zameranie, odbor:
technické, elektrotechnické, strojárske, IT, matematické

Znalosti
Jazykové znalosti:
Anglický jazyk – pokročilý

Osobnostné predpoklady
Spoľahlivosť, systematickosť, analytické a technické myslenie, stabilita, lojalita, iniciatívnosť, komunikatívnosť, odolnosť voči stresu, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

Vase CV zasielajte v anglickom a slovenskom jazyku vo formate Europassu.

Odpovieme iba kandidátom, ktorí spĺňajú požiadavky na danú pozíciu!

V životopise je potrebné uviesť nasledujúci súhlas na spracovanie osobných údajov: "Súhlasím, aby spoločnosť Siemens s.r.o. a ostatné spoločnosti koncernu Siemens v SR, príp. celosvetovo, spracovávali všetky moje osobné údaje uvedené v životopise a v priložených súboroch, v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov."

Čo ponúkame

práca v medzinárodnom koncerne Siemens
odborný a personálny rozvoj
práca s najnovšími technológiami
výhodné pracovné a platové podmienky
zaujímavý sociálny program
ID: 1753563  Dátum zverejnenia: 5.9.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou