Zodpovedný farmaceut, farmaceut, farmaceutický laborant

Lipany, okres Pezinok, okres Banská Bystrica, okres Brezno, okres Detva, okres Ružomberok, okres Žilina, okres Prešov, okres Stará Ľubovňa, okres Vranov nad Topľou, okres Michalovce, okres Rožňava, Košice
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Typické činnosti vykonávané na pozícii farmaceut:
• Vyrábanie individuálne pripravovaných liečiv v súlade zo zásadami správnej výrobnej praxe, platného liekopisu a noriem.
• Vydávanie liekov na lekársky predpis, voľnopredajných liekov, zdravotníckych pomôcok a doplnkového sortimentu lekárne.
• Spracovávanie lekárskych predpisov a zdravotných poukazov pomocou výpočtovej techniky.
• Poskytovanie poradenstva pacientom ohľadom správneho užívania, dávkovania, prirodzených a vedľajších účinkov liekov.
• Kontrolovanie stavu skladových zásob, objednávanie liekov, zdravotníckych pomôcok a doplnkového sortimentu lekárne.
• Kontrolovanie kvality liečiv, prijímanie liekov a surovín do skladovej evidencie.
• Kontrolovanie správnosti uloženia a uskladnenia liekov a zdravotníckeho materiálu.
• Koordinovanie práce farmaceutických laborantov.

Typické činnosti vykonávané na pozícii farmaceutický laborant:
• Vykonávanie odborných prác pri príjme, príprave, kontrole a uchovávaní liečiv podľa pokynov farmaceuta.
• Vydávanie voľnopredajných liekov, zdravotníckych pomôcok a doplnkového sortimentu lekárne.
• Asistovanie farmaceutovi pri vydávaní liekov na lekársky predpis a spracovaní dokladov pre zdravotné poisťovne.
• Poskytovanie poradenstva pacientom v obmedzenom rozsahu.
• Kontrolovanie cien liekov, zdravotníckych pomôcok a doplnkového sortimentu v súlade s aktuálnym cenníkom lekárne.
• Preberanie kvantitatívnych zásielok, kontrolovanie správnosti uloženia a uskladnenia liekov a zdravotníckeho materiálu.
• Sledovanie expirácie liekov a vyraďovanie preexpirovaných liekov z použitia.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

farmácia

Ostatné znalosti

Pokladňa - Pokročilý

Počítačové znalosti - kancelárske programy - minimálne Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft Outlook.

Odborná zdatnosť, precíznosť, dôslednosť, samostatnosť, zodpovednosť.

ZODPOVEDNÝ FARMACEUT - vzdelanie: Farmaceutická fakulta
podmienka: odborná licencia
pozícia nie je vhodná pre absolventa
mestá: VRANOV nad Topľou, Ružomberok, Stará Ľubovňa, Košice, Žilina

FARMACEUT - vzdelanie: Farmaceutická fakulta,
pozícia vhodná pre absolventa,

FARMACEUTICKÝ LABORANT - vzdelanie: Stredná zdravotná škola, odbor farmaceutický laborant,
pozícia vhodná pre absolventa

SCHNEIDER - HCG (Health Care Group) pôsobiaca v oblasti poskytovania zdravotníckych služieb: prevádzka polikliník, zdravotníckych stredísk, laboratórií klinickej biochémie, ADOS, RTG a MBST pracovísk, FBRL pracovísk, lekární atď.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Anna Sičáková
Tel.: +421905446942
E-mail: poslať životopis
ID: 1719350  Dátum zverejnenia: 22.4.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou