Právnik / Compliance & Back office špecialista

SALVE INVESTMENTS o.c.p. a.s.

Miesto práce
Plynárenská 7/A, Bratislava
Termín nástupu
01.07.2017
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• zabezpečovať odborné poradenstvo a súčinnosť vedúcim zamestnancom a zamestnancom zodpovedným za poskytovanie investičných služieb, vedľajších služieb a výkon investičných činností pri dodržiavaní pravidiel podnikania a povinností obchodníka s cennými papiermi
• dohliadať na úplnosť a aktuálnosť metodických pravidiel funkcie dodržiavania (compliance) v súlade so Zákonom o cenných papieroch a investičných službách a ďalšími právnymi predpismi platnými pre oblasť kapitálového trhu
• súčinnosť a kooperácia s externým právnym a účtovným oddelením v rámci finančnej inštitúcie i skupiny
• vykonávať analýzu zmien relevantných právnych predpisov a ich implementáciu do interných predpisov obchodníka s cennými papiermi a do pracovných postupov jednotlivých oddelení obchodníka s cennými papiermi , vypracovávať právne stanoviská a odporúčania pre ostatné jednotlivé oddelenia obchodníka s cennými papiermi
• formulovať opatrenia pre obmedzenie rizík v oblasti MiFID, vyhodnocovať ich účinnosť a efektívnosť a navrhovať opatrenia na následné zlepšenie ich účinnosti a efektívnosti
• vykonávať periodické interné kontroly, monitorovať nastavenie compliance systémov a zabezpečovať ich efektívnosť
• súčinnosť a participácia na strategickom rozvoji spoločnosti
• úradný styk, ( banka, notár, CDCP, Burza cenných papierov a pod. )

• príležitosť pracovať vo finančnej inštitúcii so zázemím stabilnej finančnej nadnárodnej skupiny
• motivujúce finančné ohodnotenie zohľadňujúce aj individuálne výsledky
• možnosť kariérneho rastu

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

finančníctvo, bankovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Skladové hospodárstvo - Pokročilý
Personalistika - Pokročilý
Pokladňa - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

• vysokoškolské vzdelanie právnického, resp. ekonomického zamerania
• prax v oblastí práva / kapitálových trhov minimálne 3 roky* znalosť anglického jazyka slovom aj písmom
• analytické a logické myslenie
• organizačné a komunikačné schopnosti
• práca s PC, vodičský preukaz skupiny B

SALVE INVESTMENTS, o.c.p. a.s. je licencovaný obchodník s cennými papiermi pôsobiaci v SK a CZ. Poskytovanie investičných služieb, obchodovanie s cennými papiermi.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 3053191  Dátum zverejnenia: 15.5.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou