Výberové konanie na pozíciu odborný radca na Odbor HP a úradnej kontroly potravín, oddelenie potravín a surovín živočíšneho pôvodu

RVPS Dunajská Streda

Miesto práce
Korzo B. Bartóka, 789/3, okres Dunajská Streda
Termín nástupu
ihneď po úspešnom ukončení výberového konania
v zmysle zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe v znení ne

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pracovná pozícia: Odborný radca na odbore hygieny potravín a úradnej kontroly
potravín – oddelenie potravín a surovín živočíšneho pôvodu
Miesto výkonu práce: RVPS Dunajská Streda, Korzo Bélu Bartóka 789/3
Druh štátnej služby: stála štátna služba
Obsadzovaná funkcia: odborný radca
Odbor štátnej služby: 2.10 Pôdohospodárstvo
Miesto mimoriadnej významnosti: nie
Organizačný útvar: Odbor hygieny potravín a úradnej kontroly potravín, oddelenie potravín a surovín živočíšneho pôvodu
Počet obsadzovaných štátnozamestnaneckých miest: 1
Opis činnosti: štátna správa na úseku veterinárnej starostlivosti, veterinárneho dozoru a kontroly bezpečnosti potravín v zmysle zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti a zákona č. 152/2005 Z. z. o potravinách v znení neskorších zmien a doplnkov a ostatnej legislatívy platnej vo veterinárnej oblasti, kontrolná alebo inšpekčná činnosť vrátane vydávania rozhodnutí vo vymedzenom úseku štátnej správy

Dátum podania žiadosti s požadovanými dokladmi – do 10 dní po zverejnení VK v zalepenej obálke označenej VK 2016/138-2/RVPS DS - NEOTVÁRAŤ. Rozhodujúcim pre posúdenie dodržania termínu podania žiadosti je dátum podania na poštovej pečiatke, na podateľni Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Dunajská Streda, resp. dátum zaslania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi v elektronickej podobe. Ak uchádzač podá žiadosť vrátane požadovaných dokladov elektronickými prostriedkami, je povinný ich doručiť služobnému úradu aj písomne, najneskôr v deň uskutočnenia výberového konania, t. j. ešte pred jeho začatím. Uchádzač, ktorý nedoručí požadované doklady, vrátane žiadosti v stanovenom termíne alebo nebude spĺňať požadované predpoklady na vykonávanie štátnej služby, nebude zaradený do výberového konania. Výberového konania sa môže zúčastniť iba uchádzač, ktorý doručí všetky požadované doklady. Prihlásení uchádzači spĺňajúci požiadavky vnútorného výberového konania obdržia pozvánku na výberové konanie poštou.

Zaslanie dokladov na adresu: Regionálna veterinárna a potravinová správa Dunajská Streda
MVDr. Miriam Csicsai, riaditeľka
Korzo B. Bartóka 789/3
929 01 Dunajská Streda
e-mail: [email protected]
Zoznam požadovaných dokladov:
- písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania č. VK 2016/138-2/RVPS DS
- doklad o vzdelaní (kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní)
- profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením celkovej doby dosiahnutej praxe
- výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace
- čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, diplome a v životopise
- čestné vyhlásenie o spôsobilosti uchádzača na právne úkony v plnom rozsahu
- čestné vyhlásenie o trvalom pobyte na území SR
- čestné vyhlásenie o štátnom občianstve SR
- čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie štátnej služby
- písomný súhlas o tom, že materiály, ktoré uchádzač poskytne v súvislosti so žiadosťou o zaradenie do výberového konania môže služobný úrad spracovávať podľa zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov

Inzerujúca organizácia: Regionálna veterinárna a potravinová správa Dunajská Streda

Hlavná oblasť pôsobenia: Štátna správa

Kontaktná adresa:
Regionálna veterinárna a potravinová správa Dunajská Streda
Kontaktná osoba: MVDr. Miriam Csicsai, riaditeľka
Telefón: 031/ 552 25 75
Ústredňa: 031/552 48 70

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Univerzita veterinárneho lekárstva

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Vysoká miera interaktívnej komunikácie a asertívnych postojov, organizačné a riadiace schopnosti, vyrovnaný postoj k vysokému pracovnému zaťaženiu a schopnosť pracovať a rozhodovať v stresových situáciách, adaptabilnosť v riešení problémov profesionálne vystupovanie, flexibilita, vyrovnanosť, spoľahlivosť a zmysel pre zodpovednosť znalosť ústavy SR a zákonov: č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov, č. 152/1995Z. z. o potravinách v znení neskorších prepisov, č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe o zmene a doplnení niektorých zákonov, č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov, č. 71/1967 Zb. o správnom konaní v znení neskorších predpisov a vykonávajúcich predpisov k uvedeným zákonom znalosť právnych aktov EÚ vo veterinárnej a potravinovej oblasti.

štátna rozpočtová organizácia

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2578325  Dátum zverejnenia: 25.5.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: v zmysle zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe v znení ne