Odborný/á pracovník/čka Centra práce s mládežou SPACE vo Zvolene

ROZVOJOVÁ AGENTÚRA Banskobystrického samosprávneho kraja, n. o.

Miesto práce
Zvolen
Termín nástupu
ASAP
1 368 EUR/mesiacPracovná zmluva: doba určitá do 31.12.2024 (s možnosťou ďalšieho predĺženia do konca realizácie projektu: 30.6.2029)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Model centier práce s mládežou SPACE vstupuje po úspešnom pilotnom overení do svojej druhej fázy v rámci iniciatívy: Rozvoj jednotných kontaktných miest (JKM) Záruky pre mladých v regiónoch Slovenska. Jedná sa o systém poskytovania koordinovaných a individualizovaných služieb na jednom mieste pre mladých ľudí do 30 rokov, podporujúci ich osobnostný rozvoj a zamestnateľnosť. Pôsobíme ako jednotné kontaktné miesto, ktoré za pomoci siete spolupracujúcich subjektov rozvíja potenciál mladých ľudí a ich plnohodnotné uplatnenie sa v pracovnom aj osobnom živote.

Ako a s kým pracujeme

Zameriavame sa na vyhľadávaciu činnosť, mapovanie potrieb cieľovej skupiny a kontaktnú prácu v teréne. Prostredníctvom neformálnych aktivít, rozvojom dobrovoľníctva, odborného poradenstva (kariérneho, sociálneho a psychologického) a sprostredkovaním siete pomáhajúcich služieb podporujeme plynulý prechod zo školy do zamestnania alebo návrat na trh práce. Venujeme sa najmä mladým nezamestnaným ľuďom do 30 rokov v situácii NEET alebo ohrozeným situáciou NEET (angl. skr. NEET: mladí ľudia, ktorí nie sú v procese vzdelávania alebo odbornej prípravy a ani nepracujú) a študentom vrátane mladých ľudí zo znevýhodnených skupín obyvateľstva.

Všetky pracovné činnosti bude zamestnanec v uvedenom pracovnom zaradení vykonávať v rámci implementácie projektu z výzvy „Rozvoj jednotných kontaktných miest (JKM) Záruky pre mladých v regiónoch Slovenska“, ktorý je finančne podporený z Európskeho sociálneho fondu + v rámci Programu Slovensko.

-        Zodpovedá za plánovanie, riadenie a koordináciu činností v oblasti sociálneho začlenenia a zamestnanosti klientov cieľovej skupiny projektu s cieľom podpory riadenia a realizácie činností v oblasti sociálnej inklúzie a zamestnanosti.

-        Spolupodieľa sa na manažovaní tvorby nástrojov/služieb týkajúcich sa sociálnej inklúzie a zamestnanosti.

-        Zodpovedá za rozvoj a implementáciu stratégií a nástrojov/služieb týkajúcich sa sociálnej inklúzie a zamestnanosti a zabezpečuje a vyhodnocuje plnenie stanovených cieľov.

-        Spolupodieľa sa na efektívnom fungovaní organizácie JKM SPACE.

-        Spolupodieľa sa na príprave podkladov o činnosti JKM SPACE, spolupracuje pri vytváraní strategických dokumentov v rámci JKM SPACE pre potreby regionálnej/krajskej úrovne.

-        Vykonáva a je zodpovedný za administratívne výstupy pre potreby projektu (napr. vedenie projektovej dokumentácie, klientskej dokumentácie, dokumentácia JKM SPACE).

-        Účastní sa na sieťovaní  a spolupráci so všetkými relevantnými partnermi v regióne.

-        Prezentuje JKM SPACE smerom k verejnosti.

-        V súlade so svojou kvalifikáciou a absolvovanými doplňujúcimi vzdelaniami sa podieľa na poradenskej činnosti a skupinových aktivitách JKM SPACE pre klientov cieľovej skupiny projektu (napr. individuálne/skupinové základné, sociálne a kariérové poradenstvo, podporované zamestnávanie, koučing, mentoring, realizuje kontaktnú prácu, psychologické poradenstvo, vyhľadávanie a oslovovanie potenciálnych klientov JKM SPACE, zabezpečuje organizovanie a realizáciu workshopov, podujatí a neformálneho vzdelávania a rozvojových, dobrovoľníckych a service learningových aktivít s cieľom zvyšovania zamestnateľnosti klientov, ich osobnostného rozvoja, a iné).

-        Zúčastňuje sa na určených poradách, supervíziách, školeniach.

-        Riadi sa pokynmi k odbornej a projektovej činnosti JKM SPACE podľa pokynov vedenia projektu a vedenia JKM SPACE (senior manažérov, regionálnych manažérov pre oblasť sociálneho začlenenia a zamestnanosti, projektového a finančného manažéra).

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním: stredoškolské s maturitou alebo VŠ 1. stupňa a 5 rokov relevantnej praxe, (oblasť/relev. prax : sociálna práca, sociálna pedagogika, psychológia, andragogika, špeciálna pedagogika, práca s mládežou, práca so znevýhodnenými skupinami ...)

Ostatné znalosti

Microsoft Office: Pokročilý

Slovenský jazyk: podmienkou

Anglický jazyk: výhodou (nie podmienkou)

Vodičský preukaz: B výhodou (nie podmienkou)

Prax na pozícii/v oblasti prax v oblasti práce s mládežou:  5 rokov,

Máme flexibilný 37,5 hodinový pracovný týždeň. Ponúkame prácu vo výbornom a tvorivom kolektíve. Multisport karta, 3 sick days nad rámec ZP. Možnosť odborného rastu a vzdelávania.

Pre zaslanie životopisu prosíme výlučne využiť službu „Poslať životopis“ na stránke www.profesia.sk.
Uchádzači, ktorí budú najlepšie spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a splnenie požadovaných kritérií.
Termín na poslanie životopisu: do 14.4.2024. Ďalšie informácie: Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu. Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca, sociálna pedagogika, psychológia, andragogika, špeciálna pedagogika, vzdelanie v iných humanitných odboroch

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

-        schopnosť pracovať s projektovou dokumentáciou výhodou,

-        znalosti v oblasti zamestnanosti alebo práce s mládežou, poskytovania sociálnych služieb (znalosť bude overená pri výberovom konaní),

-        ovládanie MS Office (Word, Excel, Powerpoint),

-        schopnosť aplikovať inovatívne postupy pri práci s mládežou,

-        tvorivosť, precíznosť, flexibilita, organizačné schopnosti, prezentačné zručnosti, schopnosť pracovať v tíme, motivovanie ľudí

-        finančná a ekonomická gramotnosť

orientácia na stanovené ciele, dôslednosť, samostatnosť

Sme nezisková organizácia zriadená Banskobystrickým samosprávnym krajom rozvíjajúca služby sociálnej ekonomiky, stredného školstva, cestovného ruchu, projektovej prípravy pre malé obce ako aj ambulantnej starostlivosti v kraji. Našim poslaním je zlepšovať socioekonomickú situáciu v kraji a vytvárať lepšie životné podmienky pre občanov ako aj návštevníkov kraja. www.dobrykraj.sk www.tvojspace.sk
ID: 4320593  Dátum zverejnenia: 21.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 368 EUR/mesiac