Product Quality Engineer (PQE)

Sisecam Automotive Slovakia s.r.o.

Miesto práce
Továrenská 15, okres Malacky
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riadenie rozvoja kvality nových projektov pred nadchádzajúcou sériovou výrobou
Riadenie kvality vstupov, procesov, výstupov, auditu kvality pre vývoj nových vozidiel
Plánovanie a zavádzanie nápravných opatrení podľa požiadaviek zákazníka
Riadenie PPAP a APQP zákazníka a dodávateľa
Pravidelný reporting

Zabezpečuje nové projekty pre zverených zákazníkov
- Stará sa o koncept kvality (FMEA, control plans, ...)
- Plánuje a zavádza nápravné opatrenia podľa požiadaviek zákazníka
- Aktívne komunikuje so zákazníkom
- Koordinuje APQP aktivity s dodávateľmi
- Schvaľuje diely a zariadenia, zabezpečuje PPAP
- Spolupracuje s ostatnými oddeleniami
- Stará sa o zverenú dokumentáciu
- Pripravuje reporty

Zodpovedá za vyžiadanie zákazníckych požiadaviek – aplikácia v SPPP SK a prenos na dodávateľa (výkres, signifikantné znaky, špecifikácia produktu, validačné normy),
- vytvára zoznam noriem zákazníka (normy, príručky, usmernenia, šablóny), aplikuje ich a zabezpečuje ich dostupnosť v rámci projektového tímu,
- vytvára dokumentáciu pre nové projekty, napr. flow chart, control plan, FMEA, pracovné inštrukcie, colour list, part history, deviations (derogations) list,
- pripravuje a schvaľuje referenčné vzorky chýb, pripravuje vzorky pre výrobu,
- pripravuje PPAP dokumentáciu pre zákazníka a vedie list PAPP, napr. part history, part submission warrant, MSA, SPC – štatistika procesu, FMEA, validačný report, AAR – protokol o schválení vzhľadu, PPAP vzorky, control plan, baliaci predpis,
- zodpovedá za vyžiadanie PPAP dokumentácie od dodávateľov a ich schválenie, odsúhlasenie referenčných lisovancov, limitov chýb na lisovancoch,
- vypracováva plán školenia pre nové projekty,
- vytvára materiálový dátový list v IMDS portáli,
- pripravuje zoznam testov pre Product Audit,
- schvaľuje baliace predpisy,
- zodpovedá za nastavenie zákazníckeho portálu,
- sleduje kompletnosť zavedenia nového projektu do sériovej výroby,
- zodpovedá za riadenú dokumentáciu.

Pružný pracovný čas.
Stravovanie v závodnej jedálni za výhodných podmienok.
Príplatok za odpracované roky.
Kvartálne prémie.

Životopis v slovenskom a anglickom, resp. nemeckom jazyku spolu so súhlasom so spracovaním osobných údajov zašlite na uvedený mailový kontakt. Vyhradzujeme si právo kontaktovať len vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technický smer alebo manažérstvo kvality

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) alebo Nemecký jazyk - Pokročilý (C1) alebo Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

Znalosť nástrojov manažérstva kvality
Znalosť nástrojov kvality (FMEA, Six Sigma, SPC, APQP)
Znalosť QMS štandardov, znalosť ISO a ISO/TS noriem
Znalosť čítania výkresovej dokumentácie
Aktívna komunikácia v slovenskom a jednom cudzom jazyku.
Výborné komunikačné a negociačné zručnosti
Schopnosť samostatne rozhodovať, odolnosť voči stresu
Schopnosť doťiahnuť veci do konca
Pro-klientská orientácia
Prax v oblasti kvality min. 2 roky

Spoločnosť Sisecam bola založená v roku 1935 s cieľom založiť turecký sklársky priemysel v súlade s víziou Mustafu Kemala Atatürka, veľkého a celosvetovo uznávaného lídra. Dnes je spoločnosť Sisecam významným globálnym hráčom v oblasti skla a chemikálií. Spoločnosť Sisecam je jediná globálna spoločnosť pôsobiaca vo všetkých kľúčových oblastiach výroby skla – vrátane plochého skla, sklenených výrobkov, sklenených obalov a sklenených vlákien. V súčasnosti sa spoločnosť Sisecam radí medzi dvoch najlepších svetových výrobcov skla a päť najväčších výrobcov sklenených obalov a plochého skla. Spoločnosť Sisecam je jedným z troch najväčších výrobcov uhličitanu sodného na svete a svetovým lídrom vo výrobe chrómových chemikálií.

Spoločnosť Sisecam hrá vedúcu úlohu v oblasti plochého skla, skleneného tovaru, sklenených obalov, chemikálií, automobilového priemyslu, sklených vlákien, baníctva, energetiky a recyklácie. Spoločnosť Sisecam okrem Turecka prevádzkuje výrobné závody v Nemecku, Taliansku, Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku, v Maďarsku, Bosne a Hercegovine, Ruskej federácii, Gruzínsku, Ukrajine, Egypte, Indii a USA.

Spoločnosť Sisecam, ktorá uskutočňuje kroky k svojmu cieľu stať sa jedným z 3 najlepších svetových výrobcov vo svojich hlavných oblastiach činnosti, so svojimi kompetentnými ľudskými zdrojmi a inteligentnými technológiami nepretržite pokračuje v transformácii svojej digitálnej infraštruktúry a kultúry zvažovaním budúcich potrieb. Spoločnosť Sisecam má 88 rokov skúseností, viac ako 24 tisíc zamestnancov, výrobné aktivity v 14 krajinách na štyroch kontinentoch a predajnú sieť vo viac ako 150 krajinách, a pokračuje vo svojej ceste rastu v súlade so svojou stratégiou "Globalná excelentnosť" prostredníctvom inkluzívneho prístupu, ktorý podporuje rozvoj celého ekosystému spoločnosti. Spoločnosť Sisecam preberá zodpovednosť za ochranu planéty, posilnenie spoločnosti a transformáciu života so svojou stratégiou CareForNext, ktorá je v súlade s cieľmi trvalo udržateľného rozvoja Organizácie Spojených národov. Spoločnosť Sisecam využíva všetky svoje skúsenosti a kompetencie na podporu trvalo udržateľného rozvoja v každom aspekte.http://www.sisecam.com.tr/

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 2644393  Dátum zverejnenia: 20.2.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou