Odborný radca, vedúci osobného úradu

Regionálny úrad verejného zdravotníctva

Miesto práce
A.Mickiewicza 6, okres Spišská Nová Ves
Termín nástupu
01.09.2017
Mzdové podmienky (brutto)
Podľa z.č.55/2017 Z.z. o štátnej službe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Druh štátnej služby: stála štátna služba
Odbor štátnej služby: 1.01 Riadenie štátnej služby
Organizačný útvar: osobný úrad
Počet obsadzovaných miest: 1

Samostatné odborné špecializované činnosti spočívajúce najmä v analytickej činnosti, vo vyhodnocovaní výsledkov a v príprave podkladov na rozhodovanie vo vymedzenom úseku štátnej správy alebo vykonávania štátnych záležitosti, samostatné ucelené odborné činnosti na osobnom úrade, ktoré služobnému úradu vyplývajú zo štátnozamestnaneckých vzťahov ako aj uplatňovania právnych vzťahov zamestnancov pri výkone prác vo verejnom záujme. Riadenie, koordinovanie a usmerňovanie aktivít na osobnom úrade a úseku hospodársko-technických činností. Koordinovanie činnosti spojených s rozpočtovaním a financovaním RÚVZ, zabezpečenie finančných, hospodárskych, materiálno-technických, prevádzkových a personálnych podmienok na plnenie úloh úradu. Koordinácia činností pri správe majetku štátu v správe RÚVZ, nakladanie s ním v zmysle platných právnych predpisov. Zabezpečovanie činností súvisiacich so vzdelávaním zamestnancov RÚVZ. Samostatné odborné špecializované činnosti pri príprave návrhov a tvorbe vymedzených interných smerníc a predpisov. Zabezpečovanie agendy verejného obstarávania, stravovania zamestnancov, zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok, likvidácia cestovných účtov. Dohľad nad ochranou osobných údajov. Zabezpečenie úloh hospodárskej správy budov, energetiky, technických činností, dopravných prostriedkov, požiarnej ochrany, BOZP zamestnancov v rámci rozpočtu úradu.

Požadované odborné znalosti: Zákon č. 50/2017 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 552/2003 Z.z. o výkone prác vo verejnom záujme, zákon č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 291/2002 Z.z. o Štátnej pokladnici a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve v znení neskorších právnych predpisov, zákon č. 357/2015 Z.z. o finančnej kontrole, a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 278/1993 Z.z. o správe majetku štátu v znení neskorších právnych predpisov, zákon č. 343/2015 Z.z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 283/2002 Z.z. o cestovných náhradách, znalosť práce s PC a internetom. Na dané štátnozamestnanecké miesto sa nevyžaduje oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami podľa osobitného predpisu.
Zoznam požadovaných dokladov:
a) písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania s uvedením čísla výberového konania,
b) kópia diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o dosiahnutí požadovaného vzdelania
c) výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace,
d) profesijný štruktúrovaný životopis,
e) písomné čestné vyhlásenie o štátnom občianstve členskej krajiny Európskej únie,
f) písomné čestné vyhlásenie o trvalom pobyte na území Slovenskej republiky,
g) písomné čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka,
h) písomné čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony,
i) písomné čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie štátnej služby,
j) písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých predložených údajov,
k) písomný súhlas dotknutej osoby so spracovaním osobných údajov podľa zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov za účelom výberového konania

Do vonkajšieho výberového konania budú zaradení len tí uchádzači, ktorí spĺňajú požadované predpoklady a požiadavky na vykonávanie štátnej služby a zaslali v určenom termíne žiadosť o zaradenie do vonkajšieho výberového konania a všetky požadované doklady a listiny. Uchádzač, ktorý zaslal žiadosť s požadovanými dokladmi a listinami elektronickými prostriedkami, je povinný najneskôr v deň konania vonkajšieho výberového konania pred jeho uskutočnením doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a listinami aj písomne.

Termín podania a miesto podania:
Prihlášky spolu s predpísanými dokladmi a označením čísla vyhlasovaného vonkajšieho výberového konania zasielajte do 19.06.2017 na adresu: Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Spišskej Novej Vsi, A. Mickiewicza 6, 052 20 Spišská Nová Ves alebo osobne v podateľni Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Spišskej Novej Vsi, A. Mickiewicza 6, 052 20 Spišská Nová Ves alebo elektronicky na e-mailovú adresu: [email protected]. Na obálke a v žiadosti je potrebné uviesť číslo vonkajšieho výberového konania: VVK/1/2017. Rozhodujúci je dátum podania na poštovej pečiatke, dátum podania v podateľni služobného úradu alebo dátum doručenia elektronickými prostriedkami.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy
Microsoft Outlook - Základy
Microsoft Windows - Základy

Počet rokov praxe

5

Analytické, koncepčné a strategické myslenie, riadiace schopnosti, svedomitosť a spoľahlivosť, rozhodovacia schopnosť, komunikačné zručnosti

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Spišskej Novej Vsi je rozpočtová organizácia štátu, napojená finančnými vzťahmi na rozpočet Ministerstva zdravotníctva Územná pôsobnosť – okresy Spišská Nová Ves a Gelnica. Pri svojej činnosti Regionálny úrad verejného zdravotníctva postupuje v zmysle ustanovení platných právnych predpisov, najmä zákona č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, podľa všeobecne záväzných právnych predpisov vydaných na jeho vykonanie a iných všeobecne záväzných právnych predpisov upravujúcich ochranu verejného zdravia. Regionálny úrad verejného zdravotníctva riadi a za jeho činnosť zodpovedá regionálny hygienik, ktorý je zároveň vedúcim služobného úradu. Od 1. septembra 2007 nadobudol účinnosť Zákon NR SR č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia z 21. júna 2007. Tento zákon nadväzuje na zmeny v organizácii systému štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva a zohľadňuje aj legislatívne požiadavky EÚ.
ID: 3082964  Dátum zverejnenia: 29.5.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Podľa z.č.55/2017 Z.z. o štátnej službe