Compliance Officer - Právnik

Randstad, s. r. o.

Miesto práce
Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. Riadenie politiky postupov:

- vyvíja iniciuje, udržiava a reviduje politiku a postupy týkajúce sa všeobecnej realizácie Programu dodržiavania zákonov s cieľom zabrániť nelegálnemu, neetickému alebo nevhodnému správaniu.
- určuje a udržiava efektívnu komunikáciu týkajúcu sa Programu dodržiavania zákonov s cieľom zabrániť nelegálnemu neetickému alebo nevhodnému správaniu. A to v rámci organizácie, vrátane podpory využívania hotline s porušovaním Etického kódexu/ Programu dodržiavaniu zákonov, zvyšovania povedomia o platných zákonoch a interných predpisoch a pochopenia nových i existujúcich záležitostí týkajúcich sa a súvisiacich s politikou a postupmi (vrátane rozvoja, koordinácie a účasti na programe vzdelávania a odbornej prípravy).

2. Monitoring dodržiavania zákonov:

- monitoruje a podľa potreby koordinuje činnosti ostatných oddelení zamerané na dodržiavanie zákonov s cieľom udržať príslušnú úroveň všetkých činností s tým súvisiacich a identifikovať nové trendy
- spolupracuje s ostatnými oddeleniami (napr. Oddelenie úverových rizík, Oddelenie interného auditu , Právne oddelenie) na priamom riešení záležitostí súvisiacich s dodržiavaním zákonov s cieľom určiť existujúce kanály na preskúmanie a riešenie takýchto záležitostí.
- identifikuje potencionálne oblasti zraniteľnosti a riziká súvisiace s dodržiavaním zákonov + nápravné opatrenia
- hlavná kontaktná osoba pre NBS, príprava vyjadrení

3. Šetrenia/ Kontroly

- reaguje na prípadné porušovanie pravidiel, predpisov, politík, postupov a štandardov správania sa vyhodnotením situácie alebo odporučením začatia vyšetrovacích postupov
- podávanie správ a analýzy následne návrhy na nasledujúci postup

Flexibilný pracovný čas
Stravné lístky s prispievaním zamestnávateľa nad rámec zákona
Rôzne príspevky zo Sociálneho fondu (stravovanie, doprava, pri narodení dieťaťa, dlhodobej PN a pod.)
Program odmeňovania najlepších zamestnancov
Lekárska starostlivosť – vstupné lekárske prehliadky, očkovanie proti chrípke / žltačke
Systém interného a externého vzdelávania
Kultúrne a spoločenské akcie pre zamestnancov a ich rodiny
Príspevok na detský tábor pre deti
3 dni voľna pre čerstvých otcov
Deň voľna na účasť na charitatívnych a dobrovoľníckych aktivitách
Systém zamestnaneckých zliav u vybraných partnerov
V závislosti na pracovnej pozícii a zaradení zamestnanca ďalej ponúkame:
Výkonnostné bonusové odmeny
Služobný automobil i k súkromnému používaniu
Preplácanie pohonných hmôt spotrebovaných pri súkromnom použití
Mobilný telefón a notebook
Životné a úrazové poistenie
Ročné bonusy

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Finančné poradenstvo, sprostredkovanie finančných služieb a poistenia

Spoločnosť bola založená vo Veľkej Británii už v roku 1880, na Slovensku pôsobí od roku 2001.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

4

Prax ako právnik min 4 roky. Skúsenosti v oblasti Compliance rovnako podmienkou.

Randstad je druhým najväčším poskytovateľom personálnych služieb na svete. Ako súčasť tejto veľkej skupiny sme schopní poskytovať komplexné služby v oblasti riadenia ľudských zdrojov a ponúknuť možnosť medzinárodného vyhľadávania pracovníkov v sieti 4500 pobočiek v 39 krajinách sveta. Našim klientom, slovenským a medzinárodným spoločnostiam, vyhľadávame pracovníkov na dočasné a stále pracovné úväzky, organizujeme kurzy a školenia zamerané na zvyšovanie výkonnosti jednotlivcov a skupín.

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 2177858  Dátum zverejnenia: 16.9.2015