Odborný pracovník poverený riadením komunitného centra (OPPRKC)

Miesto práce
Adlerova 4, 040 22 Košice, Košice
Termín nástupu
01.06.2015
Mzdové podmienky (brutto)
Informácia o platových podmienkach na osobnom pohovore.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Popis práce OPPRKC:
Cieľom práce OPPRKC je organizačné, metodické a personálne riadenie komunitného centra v takej kvalite, aby bolo zaistené plnenie cieľov práce komunitného centra (ďalej KC) vo vzťahu k jeho klientom - prijímateľom sociálnej služby, odbornej činnosti, inej činnosti a aktivity a dodržiavanie štandardov komunitného centra. Odborný pracovník, poverený riadením komunitného centra koordinuje celú činnosť KC, organizačne a obsahovo zabezpečuje činnosti a aktivity projektu v konkrétnej obci.

OPPRKC vykonáva činností:
  • plní úlohu vedenia KC, koordinuje celú činnosť KC;
  • poskytuje sociálne poradenstvo a pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov klientom komunitného centra; v ďalších oblastiach činnosti sa riadi profilom činnosti odborného pracovníka;
  • vytvára a udržuje strategické partnerstvá a korektné vzťahy s jednotlivcami, organizáciami a inštitúciami (obec, terénni sociálni pracovníci, UPSVaR, vzdelávacie inštitúcie a mnohé ďalšie), rešpektuje ich odlišné pohľady a spolupracuje s nimi v záujme prijímateľov sociálnych služieb KC a v záujme rozvoja KC;
  • zabezpečuje mapovanie potrieb v obci alebo v častiach obce, na ktorú má KC dosah; zodpovedá za krátkodobé a dlhodobé plánovanie služieb, aktivít a činností KC, ako aj rozvoja a udržateľnosti KC;
  • zodpovedá za kvalitu poskytnutej odbornej činnosti, inej činnosti a aktivity KC;
  • monitoruje a zhodnocuje poskytované odborné činnosti, iné činnosti a aktivity KC z hľadiska napĺňania potrieb ich prijímateľov;
  • zapája sa do propagácie odborných činností, iných činností a aktivít KC a spolupracuje s médiami;
  • zodpovedá za administratívu, súvisiacu s činnosťou KC, za vedenie evidencie klientov KC;
  • pripravuje a vedie pravidelné porady zamestnancov KC, podieľa sa na zaškoľovaní nových pracovníkov KC;
  • asistuje pri riadení všetkých odborných činností, iných činností a aktivít KC;
  • zúčastňuje sa pravidelných porád s príslušným koordinátorom;
  • vykonáva iné (doplnkové) činnosti, ktoré vyplynú z aktuálnych potrieb počas realizácie NP KC.

Písomnú žiadosť o prijatie do zamestnania je potrebné doručiť osobne alebo zaslať poštou na adresu: Psychosociálne centrum, Jegorovovo námestie 5, 040 22 Košice.

Elektronické žiadosti nebudú akceptované.

Výberové konanie sa uskutoční dňa 06. 05. 2015 o 9:00 hod. v priestoroch Psychosociálneho centra (Jegorovovo námestie 5, 040 22 Košice). Uzávierka na predloženie žiadostí o prijatie do zamestnania je 30.04.2015 do 10:00. Záujemcovia, ktorých písomné žiadosti do výberového konania boli doručené po termíne uzávierky, nebudú zaradení do výberového konania.

Miestom výkonu práce je komunitné centrum na Adlerovej 4, 040 22 Košice.

Zoznam požadovaných dokladov k žiadosti o prijatie do zamestnania (v ktorej je jednoznačne určené, o ktorú pozíciu sa kandidát uchádza):
  • štruktúrovaný životopis uchádzača (CV) vo formáte Europass,
  • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
  • iné doklady potvrdzujúce odbornú spôsobilosť (certifikáty zo školení a podobne),
  • uchádzač môže predložiť aj odporúčania alebo pracovné hodnotenia od predchádzajúceho zamestnávateľa alebo od organizácií, s ktorými v minulosti spolupracoval,
  • súhlas so spracovaním osobných údajov na osobitnom formulári (príloha Príručky 3a), ktorý je možné stiahnuť tu: http://www.pscentrum.sk/download/suhlas-spracovanie-pkc-2015b.pdf,
  • originál (alebo overená kópia) výpisu z registra trestov (nie staršieho ako tri mesiace).

Každý úspešný uchádzač na pozíciu OPPRKC, ktorého výberová komisia vyberie na výberovom konaní na uvedenú pozíciu, musí byť spôsobilý k právnym úkonom v plnom rozsahu a musí spĺňať podmienku bezúhonnosti. Splnenie tejto podmienky preukáže Prevádzkovateľovi KC predložením výpisu z registra trestov (nie staršieho ako tri mesiace).

Bližšie informácie o pracovnej ponuke nájdete tu: http://www.pscentrum.sk/download/vyberove-konanie-pkc-2015b.pdf

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca, sociálna pedagogika, špeciálna pedagogika, liečebná pedagogika, andragogika, sociálna a humanitárna práca, sociálno-právna činnosť a charitatívno-misijná činnosť, psychológia, sociálne služby a poradenstvo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

empatia; rešpekt k odlišnostiam; schopnosť zvládať náročné situácie, spojené s výkonom povolania; schopnosť kooperácie a vedenia tímu; komunikačné zručnosti; schopnosť riešiť konflikty; motivácia pre prácu vo vylúčených komunitách/lokalitách; schopnosť ostať neutrálny; schopnosť rozpoznať konflikt záujmov a ďalšie,
  • znalosť jazyka cieľovej skupiny (rómsky, maďarský a
podobne),
  • znalosť konkrétnej komunity a cieľovej skupiny (pobyt vo vylúčenej komunite/lokalite, jeho dĺžka a podobne),
  • osobný záujem priebežne sa vzdelávať v odbornej problematike a pod.

Psychosociálne centrum Košice je mestská príspevková organizácia poskytujúca pomoc ľuďom v krízových životných situáciách, ľuďom s psychickými ťažkosťami a chorobami, psychoneurotickými a psychosomatickými ťažkosťami, ľuďom ohrozeným závislosťami na psychoaktívnych látkach a duševne chorým, nie však v akútnom štádiu choroby.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Beáta Horváthová, MBA
Tel.: +421556719358
E-mail: poslať životopis
ID: 2093687  Dátum zverejnenia: 24.4.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Informácia o platových podmienkach na osobnom pohovore.