Informatik - štátny radca - dočasná štátna služba

Protimonopolný úrad SR

Miesto práce
Drieňová 24, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavná činnosť: Tvorba štátnej politiky v oblasti forenzných informačných technológiách na ústrednom orgáne štátnej správy. Koordinovanie častí zložitých systémov na úrovni ústredného orgánu štátnej správy a vykonávanie štátnych záležitosti. Koncepčné činnosti na úrovni ostatného ústredného orgánu štátnej správy v oblasti forenzných informačných technológiách. Koordinovanie častí zložitých systémov na úrovni ostatného ústredného orgánu štátnej správy v príslušnom odbore štátnej služby. Tvorba všeobecne platných právnych predpisov.

Ostatné činnosti: Správa hardvéru a softvéru potrebného pre výkon inšpekcií a forenznej činnosti. Technická podpora/asistencia vo všetkých fázach inšpekcie. Samostatné vypracovávanie, navrhovanie, realizovanie technických forenzných postupov a ich implementácia do praxe. Identifikácia a extrakcia relevantných digitálnych dát na dátovom nosiči. Forenzná analýza získaných digitálnych dát. Všeobecná asistencia pri správe a údržbe informačného systému úradu v prípade potreby.

- písomná žiadosť o zaradenie do ponuky na obsadenie štátnozamestnaneckého miesta,
- kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace,
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- písomné čestné vyhlásenie o spôsobilosti uchádzača na právne úkony v plnom rozsahu,
- písomné čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka,
- písomné čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie štátnej služby,
- písomné čestné vyhlásenie o neukončení štátnozamestnaneckého pomeru podľa § 52 ods. 1 písm. a), b), c), d) zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
- písomné čestné vyhlásenie o trvalom pobyte na území Slovenskej republiky,
- písomné čestné vyhlásenie o občianstve podľa § 3 zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých poskytnutých údajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

informatika výhodou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

- odborné vedomosti alebo skúsenosti zo správy systému Windows Server 2008 R2 alebo vyššieho,
- odborné vedomosti alebo skúsenosti s forenznými nástrojmi a postupmi,
- skúsenosť so serverovou virtualizáciou výhodou skúsenosti s adresárovými službami Active Directory, DHCP a DNS výhodou,
skúsenosti s vytváraním technických postupov v oblasti IT výhodou

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky je nezávislý ústredný orgán štátnej správy Slovenskej republiky pre ochranu hospodárskej súťaže a koordináciu štátnej pomoci. Úrad zasahuje v prípadoch kartelov, zneužívania dominantného postavenia, vertikálnych dohôd, kontroluje koncentrácie, ktoré spĺňajú notifikačné kritériá a posudzuje konanie orgánov štátnej správy a samosprávy v prípade, že sa dopustia obmedzenia súťaže a taktiež zabezpečuje ochranu hospodárskej súťaže v oblasti štátnej pomoci. Protimonopolný úrad SR aplikuje okrem slovenského aj európske súťažné právo. V rámci Európskej siete pre hospodársku súťaž (ECN) plní úlohy, ktoré vyplývajú SR z členstva v Európskej únii.
ID: 2845192  Dátum zverejnenia: 8.12.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov