Ponuka na obsadenie voľného štátnozamestnaneckého miesta

Protimonopolný úrad SR

Protimonopolný úrad SR, Drieňová 24, Bratislava, Bratislavský kraj
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Odmeňovanie podľa zákona č.400/2009 Z.z.o štátnej službe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Druh štátnej služby: dočasná štátna služba
(§ 17 ods.3, písm. b) 2,zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe,
Obsadzovaná funkcia: štátny radca
Počet obsadzovaných miest: 1
Odbor štátnej služby: 2.02 - Financie
Organizačný útvar: Odbor Ekonomiky a Kancelária úradu

Hlavná činnosť:
Tvorba štátnej politiky na ústrednom orgáne štátnej správy.
Koncepčné alebo metodické činnosti na úrovni ostatného ústredného orgánu štátnej správy.

Ostatné činnosti:
Zabezpečuje,
rozpočtový proces v pôsobnosti úradu v nadväznosti na zákon č. 291/2002 Z.z. o Štátnej pokladnici a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
vstupy do záväzkov v Štátnej pokladnici a úpravy rozpočtu a limitov výdavkov kapitoly úradu v informačnom systéme,
dbá o účelné a hospodárne vynakladanie rozpočtových prostriedkov,
styk so Štátnou pokladnicou a z toho vyplývajúce úlohy,
zúčtovanie správnych poplatkov s príslušným daňovým úradom
v spolupráci s odbormi,
zverejňovanie zmlúv v Centrálnom registri zmlúv, zverejňovanie údajov z faktúr a objednávok na stránke úradu,
plnenie úloh úradu na úseku verejného obstarávania tovarov, služieb a verejných prác.

Spracúva:
návrh rozpočtu a záverečného účtu za kapitolu úradu,
rozborovú a analytickú činnosť hospodárenia s finančnými prostriedkami,
predkladá návrhy a odporúčania,
navrhuje a vykonáva rozpočtové opatrenia v rámci kapitoly úradu,
sleduje včasnosť a úplnosť uhradenia pokút uložených
v prvostupňovom i druhostupňovom konaní, o čom informuje príslušné organizačné útvary úradu, neuhradené pohľadávky postupuje na vymáhanie.

Ostatné predpoklady a zručnosti:
požadovaná prax - rozpočtár

Informácie o výberovom konaní

Požadované odborné znalosti:

zákon č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
zákon č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
zákon č. 460/1992 Zb. Ústava SR v znení neskorších predpisov,
zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácií ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov,
zákon č. 291/2002 Z.z. o Štátnej pokladnici a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
zákon č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Zoznam požadovaných dokladov:
- písomná žiadosť o zaradenie do ponuky na obsadenie voľného
štátnozamestnaneckého miesta,
- profesijný životopis s prehľadom doterajšej praxe,
- kópia diplomu, alebo rovnocenného dokladu o najvyššom
dosiahnutom vzdelaní,
- kópia dokladu, diplomu osvedčujúceho ovládanie cudzieho jazyka,
alebo čestné vyhlásenie o jeho ovládaní,
- výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace,
- čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
- písomné čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka,
- písomné čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie
štátnej služby,
- písomné čestné vyhlásenie o neukončení štátnozamestnaneckého
pomeru podľa § 52 ods.1, písm. a), b), c), d) zákona
č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých
zákonov,
- písomné čestné vyhlásenie o trvalo pobyte na území Slovenskej
republiky,
- čestné vyhlásenie o občianstve podľa § 3 ods.1) zákona
č.400/2009 Z.z. o štátnej službe,
- čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých poskytnutých údajov.

Nevyžaduje sa:
oprávnenie oboznamovať sa s utajovanými skutočnosťami.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

- samostatnosť a zodpovednosť,
- precíznosť, dôslednosť pri práci s číslami,
- analytické myslenie,
- zmysel pre prácu v kolektíve,
- dobré komunikačné a organizačné schopnosti.

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky je nezávislý ústredný orgán štátnej správy Slovenskej republiky pre ochranu hospodárskej súťaže a koordináciu štátnej pomoci. Úrad zasahuje v prípadoch kartelov, zneužívania dominantného postavenia, vertikálnych dohôd, kontroluje koncentrácie, ktoré spĺňajú notifikačné kritériá a posudzuje konanie orgánov štátnej správy a samosprávy v prípade, že sa dopustia obmedzenia súťaže a taktiež zabezpečuje ochranu hospodárskej súťaže v oblasti štátnej pomoci. Protimonopolný úrad SR aplikuje okrem slovenského aj európske súťažné právo. V rámci Európskej siete pre hospodársku súťaž (ECN) plní úlohy, ktoré vyplývajú SR z členstva v Európskej únii.
ID: 2237854  Dátum zverejnenia: 27.8.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Odmeňovanie podľa zákona č.400/2009 Z.z.o štátnej službe