PLC programátor

PROCESNÁ AUTOMATIZÁCIA a.s. Košice

Miesto práce
Košice - Šaca, Košice

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pracovná náplň:
- Vyvíja softvér PLC a HMI podľa požiadaviek technológií v automotive, hutníckom, elektrotechnickom priemysle a potravinárstve,
- Zodpovedá za funkčnosť software, bezpečnosť ovládaných zariadení a za optimalizáciu software a dodržanie časového harmonogramu
- Využíva pokročilé vývojové nástroje riadiacich automatov a vývojové nástroje pre vizualizáciu
- Zodpovedá za uvedenie riadiacich a vizualizačných systémov vyvíjaných zariadení do prevádzky.
- Vzdeláva sa vo vybraných oblastiach technológií, ktoré sú súčasťou dodávok pre zákazníka,
- Pripravuje podklady na vypracovanie technických ponúk pre zákazníka a časové odhady v rámci svojej odbornosti. Zúčastňuje sa obhliadok technológií v rámci konkrétnych dopytov u zákazníka
- Zúčastňuje sa na projektoch v rámci našej spoločnosti pod vedením vedúcich projektov
- Vykonáva servisnú činnosť vo svojom obore na zverených zariadeniach u zmluvných zákazníkov
- Vykonáva diagnostické práce vo svojom obore, pri poruche zariadenia na požiadanie zákazníka

Odborné predpoklady:
- Znalosť aspoň jedného z programovateľných automatov PLC – Siemens , Rockwell, prípadne iné (Mitsubishi, ABB, Schneider a pod.)
- Znalosť aspoň jedného z vizalizačných systémov HMI – Siemens, Rockwell, prípadne iné (GE-Cimplicity, Wonderware a pod.)
- Elektrotechnická spôsobilosť v zmysle vyhlášky č. 508/2009 Z.z., minimálne paragraf č. 21 výhodou
- Všeobecný prehľad v oblasti riadiacich systémov a vizualizácie
- Znalosť pohonov, frekvenčných meničov vítaná
- Znalosť inteligentných rozpoznávacích systémov vítaná
- Znalosť robotiky vítaná
- Znalosti z výrobného prostredia (hlavne automotive) vítané

- Zázemie v stabilnej spoločnosti
- Možnosť odborne sa vzdelávať
- Bezplatné jazykové kurzy
- Pružná pracovná doba
- Motivačné ohodnotenie vzhľadom na hospodárske výsledky spoločnosti

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

automatizácia a riadiace systémy

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Samostatnosť, schopnosť analytického myslenia, technická zručnosť vítaná, flexibilita, schopnosť vycestovať v rámci projektu , komunikatívnosť a príjemné vystupovanie, tímová spolupráca, schopnosť orientácie na ciele

Automatizácia technologických procesov v hutníctve, energetike, doprave, potravinárstve, automotive: vývoj a dodávka riadiacich a informačných systémov, projekčná a inžinierska činnosť, dodávka výrobných a montážnych liniek, jednoúčelových zariadení a robotizovaných pracovísk.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2177551  Dátum zverejnenia: 5.11.2015