Advokát / Advokátka (obchodné právo, fúzie a akvizície)

PRO Business Solutions s.r.o.

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
dohodou
4 000 EUR/mesiacod 4.000€ brutto fix mesačne (v závislosti od skúsenosti a počtu rokov praxe) + odmeny

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do tímu nášho klienta, ktorým je najväčšia nezávislá právnická firma v strednej Európe a zároveň najúspešnejšia kancelária s komplexnými službami v Českej republike aj na Slovensku, hľadáme skúsených kandidátov na pozíciu advokáta v oblasti obchodného práva, fúzií a akvizícií.

Popis práce
- účasť na poskytovaní komplexného poradenstva, negociácie a realizácie významných transakcií vo všetkých podnikateľských oblastiach, ktoré realizujú významní klienti zo Slovenska I zo zahraničia (právne previerky, príprava/revízia a vyjednávanie transakčnej dokumentácie, návrhy možnej štruktúry príslušnej transakcie vrátane daňovej štruktúry)
- príprava a rokovania o všetkých transakčných dokumentov – SPA, SHA, opcie, atď. – z arzenálu M&A právnika
- možnosť zapojiť sa do venture capital projektov (start-up, blockchain, cryptomeny, technológie..)
- úzka spolupráca s právnymi expertmi zo všetkých oblastí práva
korporátna správa obchodných spoločností, príprava premien obchodných spoločností, reštrukturalizácií koncernov a vytvárania holdingových štruktúr
- právne analýzy a príprava právnych stanovísk na otázky, ktoré nemajú len správne alebo zlé riešenie
- príprava a realizácia obchodného plánu, poradenstvo kľúčovým klientom, rozvoj nových klientských vzťahov
- marketingové a BD aktivíty kancelárie

- vynikajúce finančné ohodnotenie, ktoré bude ďalej pravidelne rásť
zaujímavé, právne komplikované I veľké mediálne kauzy a poradenstvo pre najväčšie a najúspešnejšie banky, finančné inštitúcie a medzinárodné spoločnosti
- profesionálne prostredie veľkej medzinárodnej advokátskej kancelárie a neustály profesijný rozvoj podporovaný naším oddelením know-how
kariérny rast, ktorý nie je len na papieri
- nadštandardné moderné pracovné priestory na prestížnej adrese
- priateľská atmosféra, výborný kolektív a priateľské prostredie
- benefity - Multisport karta, 25 dní plateného voľna, odevný program,
- neustále vzdelávanie nielen v oblasti práva, ale aj soft skills

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za zaslanie aktuálneho životopisu v slovenskom alebo anglickom jazyku.
Každý kandidát od nás dostane odpoveď ohľadom možnosti zúčastniť sa osobného pohovoru a výsledku výberového konania.
Môžete poslať životopis, aj keď nespĺňate všetky požiadavky alebo naopak máte vyššie nároky, napríklad na mzdu. Máme aj né pracovné ponuky, prípadne vám môžeme ponúknuť ďalšiu pracovnú ponuku aj v budúcnosti.
Poznáte niekoho, pre koho je táto pracovná príležitosť zaujímavá? Odporučte nám ho. Pri vybraných pracovných príležitostiach ponúkame za odporúčanie odmenu 100€ vo forme darčekových poukážok, info nájdete na našej stránke www.probs.sk.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.4.2024 (ostávajú ešte 2 dni)

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Právnické činnosti

Našim klientom je najväčšia nezávislá právnická firma v strednej Európe

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

obchodné právo, fúzie a akvizície, venture capital

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

advokát

Počet rokov praxe

2

- dokončené štúdium právnickej fakulty v SR a zápis do zoznamu advokátov SR
anglický jazyk slovom aj písmom vrátanie právnej terminológie
- odborné skúsenosti v oblasti prípravy všetkých transakčných dokumentov – SPA, SHA, opcie, atď. v ramci M&A projektov - PODMIENKA
- záujem o právo v danej oblasti a predchádzajúce skúsenosti z advokátskej kancelárie
- analytické myslenie, dôslednosť a samostatnosť, schopnosť tímovej spolupráce

Personálna agentúra PRO Business Solutions s.r.o.
Headhunting · ‎Executive Search · ‎HR consulting

Špecializujeme na oblasť personálneho poradenstva a služieb. Spájame profesionálov z rôznych oblastí. Vieme zastrešiť služby od výberu zamestnancov najmä formou Executive Search, Headhuntingu a Recruitmentu, cez rozvojové programy formou Development Center a Koučingu až po zisťovanie informácií o názoroch, postojoch, či motivácii zamestnancov formou prieskumov.

Medzi našich klientov patria veľké nadnárodné spoločnosti, ale aj menšie lokálne firmy.  Naše riešenia sú efektívne, komplexné a individuálne nastavené podľa vašich potrieb.

Sme profesionáli a vážime si váš čas.
Hodnoty ako úcta či rešpekt ku klientom sú pre nás samozrejmosťou.
Našou snahou je spoznať vaše reálne potreby a pomôcť vám ich naplniť.

Mária Harvaníková
PRO Business Solutions - Vaše riešenia
www.probs.sk

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci
ID: 4784291  Dátum zverejnenia: 14.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 4 000 EUR/mesiac