Špecialista IFRS výkazníctva

Miesto práce
Bratislava
plný úväzok
Náplň práce

Do nášho tímu hľadáme skúseného kandidáta na pozíciu špecialistu IFRS výkazníctva, ktorého hlavnou pracovnou náplňou bude:

  • Zostavenie individuálnej a konsolidovanej účtovnej závierky banky podľa IFRS
  • Zostavenie účtovnej závierky za pobočku
  • Príprava konsolidačných balíkov pre dcérske spoločnosti, ich odsúhlasenie, validácia dát
  • Odsúhlasenie transakcií so spriaznenými subjektami
  • Výpočet odloženej dane a rezerv na súdne spory
  • Spolupráca s externým audítorom
  • Vypracovávanie IFRS analýz a stanovísk
  • Sledovanie zmien v IFRS/IAS štandardoch a ich dopadov na banku
  • Spolupráca s oddelením daní na dokumentácii k transferovému oceňovaniu
  • Návrhy na zefektívnenie a zlepšenie vykonávaných činností a postupov

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Ponúkaný plat (brutto): dohodou
  • Termín nástupu: 1.12.2015, resp. dohodou
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok
  • Doba určitá: 1 rok (Následne je v prípade vzájomnej spokojnosti možné zmluvu predĺžiť na dobu neurčitú)

Požadujeme

Hlavnými kritériami výberu, ktoré požadujeme od kandidátov, sú:

  • VŠ ekonomického alebo technického zamerania
  • Minimálne 1 ročná prax v odbore
  • Podvojné účtovníctvo, vynikajúce porozumenie účt. súvsťažnostiam a súvislostiam
  • Výborná znalosť a orientácia v oblasti Medzinárodných účtovných štandardov
  • Skúsenosti v oblasti bankového účtovníctva a reportovania výhodou
  • Skúsenosti s konsolidáciou
  • Pracovná skúsenosť v „Big four“ spoločnosti výhodou
  • MS Office (Excel a Word na pokročilej úrovni, vrátane funkcií)
  • SQL základy a SAP výhodou
  • Anglický jazyk: pokročilý aj s odbornou terminológiou pre štúdium materiálov

Hľadáme

Pre danú pozíciu hľadáme človeka, ktorý spĺňa nasledujúce osobnostné predpoklady:

  • Logické a analytické myslenie
  • Presnosť, spoľahlivosť, zmysel pre detail a dôslednosť
  • Samostatnosť - rieši zložitejšie problémy vzťahujúce sa k oblasti pridelenej agendy s vysokým stupňom vlastného posúdenia a iniciatívy, navrhuje riešenia k problémom komplexného charakteru

Poskytujeme

  • dynamické a otvorené pracovné prostredie
  • podporovanie profesionálneho a osobného rozvoja
  • výhodné čerpanie bankových produktov
  • koncoročné odmeny
  • 5 dní voľna na preliečenie v prípade práce neschopnosti „sick days“
  • príspevok na dovolenku
  • teambuildingové aktivity
  • nadštandardná lekárska starostlivosť
  • zľavy u našich partnerov

Váš životopis zašlite spolu s motivačným listom. Tieto dokumenty starostlivo posúdime. Vzhľadom na veľký záujem zo strany uchádzačov bohužiaľ nie je možné kontaktovať každého kandidáta osobne. Preto uchádzačov o pracovnú pozíciu, ktorí spĺňajú požadované kritériá, budeme najneskôr do 2 týždňov po zaslaní životopisu a motivačného listu kontaktovať za účelom dohodnutia osobného stretnutia.

Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem.

Kontakt

Poštová banka
Nina Juríková
Dvořákovo nábrežie 4
811 02 Bratislava
Slovensko

ODPOVEDAŤ
ID: 2276709  Dátum zverejnenia: 6.10.2015  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.