Špecialista pre správu finančných aktív (Ref. č.: 03092016)

Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, a.s. Vienna Insurance Group

Headquarters: Polus Tower 1, Vajnorská 100/A, 831 04 Bratislava
Termín nástupu
01.11.2016/dohodou
Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho mladého kolektívu hľadáme zodpovedného a spoľahlivého kolegu, ktorý má záujem odborne rásť v oblasti finančných trhov a správy finančných aktív, disponuje silnou vôľou, zmyslom pre detail a schopnosťou dotiahnuť veci až do konca.

Hlavná pracovná náplň:

- správa cenných papierov v SW na evidenciu cenných papierov,
- príprava podkladov pre zaúčtovanie finančných investícií (transakcie, ocenenie investícií, ich výnosnosť),
- sledovanie a aplikovanie zmien IFRS súvisiacich s oblasťou finančných investícií,
- príprava interných a externých výkazov v súvislosti s finančnými investíciami spoločnosti,
- výpočet rizikových ukazovateľov trhového rizika a reporting v súvislosti so Solvency II,
- monitorovanie zachovávania pravidiel investovania a systému správy a riadenia v súlade s platnou legislatívou a internými predpismi,
- spolupráca na tvorbe a aktualizácii interných predpisov z oblasti správy finančných aktív,
- spolupráca s bankami, správcovskými spoločnosťami, auditormi a inými subjektmi finančného trhu,
- spolupráca s inými odbormi spoločnosti.

Čo ponúkame my:

- príjemné pracovné prostredie s profesionálnou podporou,
- zaujímavú a mnohostrannú prácu v silnej a dynamickej spoločnosti s medzinárodnou účasťou,
- kvalitné zaškolenie a ďalšie nadstavbové školenia potrebné k výkonu práce,
- osobný rozvoj,
- pružný pracovný čas,
- dovolenku navyše,
- stravné nad rámec zákona,
- nadštandardnú zdravotnú starostlivosť,
- voliteľný benefit v rámci programu cafeteria,
- príspevok na DDP a ďalšie.

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala a spĺňate uvedené požiadavky, zašlite nám štruktúrovaný životopis v slovenskom jazyku v elektronickej forme.

Vyhradzujeme si právo kontaktovať iba vybraných uchádzačov. Vopred ďakujeme všetkým záujemcom za zaslanie životopisov.

Tešíme sa na stretnutie.

Zaslaním životopisu nám zároveň dávate súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v internej personálnej databáze našej spoločnosti. Osobné údaje sú uchovávané po dobu 1 mesiaca od zverejnenia ponuky, po uplynutí uvedenej doby budú vymazané zo systému alebo zlikvidované skartovaním.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

15.10.2016 (ostáva ešte 17 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technického alebo ekonomického smeru

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft Access - pokročilý

Ak ste vhodný kandidát, potom spĺňate tieto odborné a osobnostné predpoklady:

- práca na obdobnej pozícii min. 1 rok,
- znalosť finančných trhov a finančnej matematiky,
- vysoké pracovné nasadenie,
- komunikatívnosť, organizačné schopnosti,
- analytické myslenie, praktické myslenie,
- samostatnosť,
- zodpovednosť, spoľahlivosť, precíznosť.

Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, a.s. VIG patrí do medzinárodnej poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Na slovenskom trhu životného poistenia pôsobí od roku 2003 a portfólio jej produktov je šité na mieru bankovým klientom. Každoročne obsadzuje prvé priečky v prestížnej súťaži TREND Top Poisťovňa roka. Dlhodobá a aktívna pomoc jej zamestnancov ľuďom v núdzi bola v roku 2014 ocenená cenou VIA BONA SLOVAKIA v kategórii Podporovateľ dobrovoľníctva.

Ďalšie informácie na: www.pslsp.sk

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Tomášikova 48, Bratislava
832 68 Bratislava

Kontakt

Poslať spoločnosti životopisOdporučiť ponuku známemu
ID: 2717170   Dátum zverejnenia: 28.9.2016