Hlavný účtovník

BNP Paribas Cardif Poisťovna, a.s.

Miesto práce
Plynárenská 7/B, 821 09 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
asap
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• prehľad/dohľad nad komplexným vedením účtovníctva poisťovne
• spracovanie agendy účtovnej závierky v rozsahu činnosti poisťovne – IFRS princípy
• zabezpečovanie finančného hospodárenia v spoločnosti
• príprava a podávanie daňových hlásení / formulárov (DPH, zrážková, cestná daň, daň z príjmu)
• riešenie záväzkov a pohľadávok, bankový styk, evidencia a účtovanie majetku, evidencia DPH v rámci agendy hlavného účtovníka
• spracovávanie reportov podľa interných požiadaviek
• príprava a súčinnosť pri uzávierkových prácach v rámci auditu spoločnosti
• príprava a spracovanie mzdových podkladov spoločnosti
• zastupovanie v rámci agendy oddelenia finančnej učtárne
• súčinnosť v rámci internej kontroly spoločnosti
• súčinnosť / reporting vo vzťahu k lokálnym autoritám (Štatistický úrad, NBS, apod.)

Zodpovednosť:
• za výkon všetkých účtovných operácii v súlade so slovenskou legislatívou
• za prípravu podkladov pre pravidelné účtovné závierky (štvrťročné) vrátane účtovnej závierky overenej audítorom (ročná)
• za správnosť, preukázateľnosť a úplnosť účtovníctva
• za správne a včasné vykonanie účtovných operácii
• za dodržiavanie interných postupov a pravidiel v rámci finančnej učtárne a spoločnosti
• za činnosť finančnej učtárne a jej kontrolu (princíp 4 očí), vrátane zastupiteľnosti
• za prípravu a podanie daňových priznaní v rámci činnosti poisťovne

Zaujímavá a zodpovedná prácá so zodpovedajúcim platovým ohodnotením.
Práca v mladom kolektíve.
Mnohé zamestnanecké benefity.

V prípade Vášho záujmu zašlite, prosím, štruktúrovaný životopis a motivačný list na e-mailovú adresu [email protected].
Uveďte tiež Vaše mzdové požiadavky a termín možného nástupu – bez týchto údajov nebude možné Vašu žiadosť spracovať.
Ďakujeme všetkým uchádzačom, kontaktovať budeme iba tých, ktorí najlepšie spĺňajú dané požiadavky.

Zaslaním Vášho životopisu zároveň dávate súhlas našej spoločnosti na spracovanie Vašich osobných údajov pre účely sprostredkovania práce v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z o ochrane osobných údajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Fakturácia - Expert
Mzdové účtovníctvo - Expert
Personalistika - Pokročilý
Podvojné účtovníctvo - Expert
Pokladňa - Pokročilý
IBM Lotus Notes - Základy
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

• ukončené VŠ alebo SŠ vzdelanie
• min. 5 rokov predchádzajúcej praxe na pozícii hlavného účtovníka (prax v poisťovníctve je výhodou)
• znalosť slovenských účtovných štandardov
• znalosť IFRS štandardov
• znalosť slovenských daňových zákonov
• užívateľská znalosť práce s MS Office (Word, Excel); znalosť účtovného SW CODA výhodou
• znalosť anglického jazyka minimálne pre potreby písomného styku, komunikačná schopnosť výhodou
• svedomitosť, precíznosť a spoľahlivosť
• časová flexibilita a vysoké pracovné nasadenie
• lojálnosť
• komunikačné schopnosti
• záujem o daný obor, ochota učiť sa nové veci

BNP Paribas Cardif Poisťovňa, a.s., patrí do renomovanej finančnej skupiny BNP Paribas, súčasťou ktorej je i BNP Paribas Cardif, stopercentný vlastník BNP Paribas Cardif Poisťovňa, a.s.

BNP Paribas Cardif je poisťovacia divízia finančnej skupiny BNP Paribas, svetovej jednotky
na trhu v oblasti poistenia schopnosti splácať finančné záväzky a jednej z 10-tich najväčších poisťovateľov v Európe pôsobiaci na 3 kontinentoch – v Európe, Ázii a Južnej Amerike.

Obchodný model spoločnosti je postavený na širokej distribučnej sieti obchodných partnerov, medzi ktorých patria svetové banky, nebankové spoločnosti poskytujúce finančné služby, retailové obchodné siete a nezávislí finanční sprostredkovatelia.
BNP Paribas Cardif pôsobí v súčasnosti v 33 krajinách sveta a zamestnáva 8-tisíc zamestnancov.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2069247  Dátum zverejnenia: 1.4.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou