Systémový administrátor - Linux

Petit Press, a.s.

Miesto práce
Lazaretská 12, Bratislava, Bratislavský kraj
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
IHNEĎ
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Implementuje a riadi prevádzku HW a SW (podľa špecifikácie)
• Rieši incidenty a problémy v oblasti HW a SW (podľa špecifikácie)
• Monitoruje prevádzku a poskytuje proaktívny support
• Zúčastňuje sa tvorbe stratégie rozvoja zverených oblastí
HLAVNÉ OBLASTI ZODPOVEDNOSTI
1. Promptné riešenie incidentov a problémov, ktoré sa nachádzajú v centrálne evidencii, alebo sú eskalované z monitorovacích systémov
2. Správa a inštalácia Linux-based riešení
3. Správa a inštalácia systémových, databázových a webových platforiem v sme.sk family
4. Správa a inštalácia storage riešení
5. Podpora a konzultácie pre vývojársky tím
6. Analýza a proaktívna správa zverených systémov a platforiem
7. Navrhovanie zlepšení a podieľanie sa na stratégii rozvoja zverenej infraštruktúry
8. Aktívna účasť na rozvojových projektoch
9. Pravidelné informovanie zadávateľov o stave požiadaviek
10. Dôsledná evidencia činností

- dynamická kreatívna práca s vysokým osobným prínosom
- mladý kolektív otvorený novým myšlienkam
- práca v prestížnom vydavateľstve

Životopisy posielajte na adresu [email protected] do 24.08.2015
Ukončenie výberového konania 25.08.2015
Súčasťou pohovoru bude vypracovanie testu.

Vybraní kandidáti budú pozvaní na výberové stretnutie.

K zasielanému životopisu pripojte nasledovný súhlas:

V súlade s ustanoveniami zákona č. 428/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov súhlasím so spracúvaním mojich osobných údajov obsiahnutých v zasielanom životopise spoločnosťou Petit Press, a.s. v jej personálnej databáze za účelom evidencie záujemcov o zamestnanie a výberu zamestnanca na ponúkanú pracovnú pozíciu, a to po dobu 6 mesiacov, pričom som si vedomý/á toho, že tento súhlas môžem kedykoľvek písomne odvolať.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické, IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

UNIX/Linux - Pokročilý
Klient/server administrácia - Pokročilý
Administrácia MySQL - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

Požadované technické zručnosti:
- pokročilá administrácia GNU/Linux
- znalosť protokolov TCP/IP, HTTP
- sieťová diagnostika
- administrácia databáz
- znalosť skriptovacích jazykov

Požadované vlastnosti:
- tímový hráč
- komunikačné schopnosti
- schopnosť pracovať v časovom strese
- chuť vzdelávať sa a odborne rásť v oblasti IT

Výhodou:
- programovanie Perl, C, HTML, PHP, MySQL
- pokročilé znalosti administrácie MySQL
- skúsenosti so správou vysokodostupných systémov (CDN, Varnish, HAProxy, virtualizácia)

Vydavateľský dom Petit Press, a. s. vydáva viac ako 30 regionálnych a centrálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 - tisíc výtlačkov. Do jeho portfólia patria denníky SME, Korzár, týždenník TV Svet, regionálne týždenníky , sieť bezplatných novín ECHO a mesačníky Magazín zdravia, Doma v záhrade a Lišiak. Petit Press je taktiež prevádzkovateľom najnavštevovanejšieho spravodajského servera www.sme.sk, ktorý má bezmála 2,3 milióna návštevníkov mesačne. Na získavaní a spracovávaní informácií, výrobe novín a online spravodajstva, zabezpečovaní internetových, inzertných, obchodných a distribučných služieb, ekonomickej agende a ďalších činnostiach sa podieľa viac ako 500 zamestnancov.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 1897005  Dátum zverejnenia: 29.7.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou