IT technik

Petit Press, a.s.

Miesto práce
Lazaretská 12, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
01.09.2014
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Systémový administrátor–Linux
● Implementuje a riadi prevádzku HW a SW (podľa špecifikácie)
● Rieši incidenty a problémy v oblasti HW a SW (podľa špecifikácie)
● Monitoruje prevádzku a poskytuje proaktívny support
● Zúčastňuje sa tvorbe stratégie rozvoja zverených oblastí

● dynamická kreatívna práca s vysokým osobným prínosom
● mladý kolektív otvorený novým myšlienkam
● práca v prestížnom vydavateľstve

Informácie o výberovom konaní

HLAVNÉ OBLASTI ZODPOVEDNOSTI
1. Promptné riešenie incidentov a problémov, ktoré sa nachádzajú v centrálne evidencii , alebo sú eskalované z monitorovacích systémov
2. Správa a inštalácia Linux-based riešení
3. Správa a inštalácia systémových, databázových a webových platforiem v sme.sk family
4. Správa a inštalácia storage riešení
5. Podpora a konzultácie pre vývojársky tím
6. Analýza a proaktívna správa zverených systémov a platforiem
7. Navrhovanie zlepšení a podieľanie sa na stratégii rozvoja zverenej infraštruktúry
8. Aktívna účasť na rozvojových projektoch
9. Pravidelné informovanie zadávateľov o stave požiadaviek
10. Dôsledná evidencia činností

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické, IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Python - Základy
Ruby - Základy
Perl - Základy
SQL - Základy
PHP - Základy
XHTML - Základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

Výhodou znalosť:
● nginx,varnish,apache,haproxy
● VMware,kvm,proxmox
● linux clustering
● iSCSI, NFS, ZFS
● Solaris
● GIT, SVN
● Zabbix
● CDN, Cloud
Požadované vlastnosti:
● tímový hráč
● komunikačné schopnosti
● schopnosť pracovať v časovom strese
● chuť vzdelávať sa a odborne rásť v oblasti IT

Vydavateľský dom Petit Press, a. s. vydáva viac ako 30 regionálnych a centrálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 - tisíc výtlačkov. Do jeho portfólia patria denníky SME, Korzár, týždenník TV Svet, regionálne týždenníky , sieť bezplatných novín ECHO a mesačníky Magazín zdravia, Doma v záhrade a Lišiak. Petit Press je taktiež prevádzkovateľom najnavštevovanejšieho spravodajského servera www.sme.sk, ktorý má bezmála 2,3 milióna návštevníkov mesačne. Na získavaní a spracovávaní informácií, výrobe novín a online spravodajstva, zabezpečovaní internetových, inzertných, obchodných a distribučných služieb, ekonomickej agende a ďalších činnostiach sa podieľa viac ako 500 zamestnancov.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 1827443  Dátum zverejnenia: 7.8.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou