Advokátska koncipientka / Advokátsky koncipient

PERSPECTA Legal, s.r.o.

Miesto práce
Tomášikova 23, Bratislava
Termín nástupu
ASAP / dohodou
850 EUR/mesiacVýška mzdy bude závislá od skúseností uchádzača a vzájomnej spokojnosti po skúšobnej dobe.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

PERSPECTA Legal, s.r.o., hľadá do svojho tímu v Bratislave Advokátskeho koncipienta/Advokátsku koncipientku so zameraním na občianske a obchodné právo.

Náplňou práce je predovšetkým:

- asistencia pri poskytovaní právnych služieb domácim a zahraničných klientom;
- spracovanie právnych rešerší, príprava právnych analýz a stanovísk;
- príprava právnych dokumentov a podaní podľa pokynov advokáta;
- zastupovanie klientov v súdnych sporoch a pred orgánmi verejnej správy;
- administratíva pri správe a vymáhaní pohľadávok;
- riešenie ucelenej agendy v rámci projektov a transakcií vrátane súvisiacej komunikácie s dotknutými subjektmi a klientom pod vedením advokáta;
- spracovanie agendy týkajúcej sa konkurzných a reštrukturalizačných konaní v zmysle zákona 7/2005 Z.z. (posudzovanie prihlášok pohľadávok, súpisovanie majetku, evidencia PPP, daňová a personálna agenda, komunikácia s dlžníkmi).

Svojim zamestnancom ponúkame:

- práca v priateľskom, rodinnom kolektíve;
- korektný a profesionálny prístup zamestnávateľa;
- perspektíva profesionálneho rastu;
- rozmanitá právna agenda;
- motivačné finančné ohodnotenie;
- stravné lístky hradené zamestnávateľom.

Zamestnanec je u nás kolega, nie podriadený. Spolu so slobodou však ide ruka v ruke zodpovednosť.

V prípade Vášho záujmu nám zašlite svoj štrukturovaný životopis v slovenskom jazyku na email: [email protected]

Vážime si Váš záujem, avšak vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu budeme kontaktovať len vybraných uchádzačov na základe ich CV.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo (ekonomické vzdelanie a znalosti výhodou)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

1 rok

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Ideálna kandidátka/kandidát je človek, ktorý:

- má schopnosť samostatnej ako aj tímovej práce;
- je zodpovedný, precízny, ochotný na sebe pracovať a učiť sa;
- má organizačné schopnosti, kreatívne a analytické myslenie, a komunikuje na vysokej úrovni;
- je orientovaný na kvalitu a je lojálny;
- má vysoké pracovné nasadenie, flexibilitu;
- vie si určiť priority ako aj zadeliť si svoj čas.

Uvítame:
- prax v advokátskej kancelárii po skončení štúdia alebo počas štúdia;
- znalosť konkurzného práva.

S ohľadom na rozsah agendy hľadáme posilu pre náš tím. Ak máte záujem, bližšie informácie o konzorciu PERSPECTA Group nájdete na www.perspecta.eu.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 3083341  Dátum zverejnenia: 15.10.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 850 EUR/mesiac