Sociálny poradca integračného programu OZ VAGUS

OZ VAGUS

Miesto práce
Mýtna 33, Bratislava
Termín nástupu
1.11.2016
Ponúkaný plat (brutto)
850

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- sociálna práca s malým počtom ľudí bez domova v integračnom programe centra DOMEC zameraná na kvalitu
- pravidelné a dlhodobé špecializované poradenstvo s klientmi integračného programu
- spolupráca s kaviarňou DOBRE&DOBRÉ, ktorá je ďalším projektom OZ VAGUS) a zameriava sa na zamestnávanie ľudí na ceste z ulice
- spolupráca pri vedení integračných skupín
- čiastočná koordinácia iných projektov zamestnávania ľudí bez domova
- čiastočné zabezpečenie prevádzky denného centra DOMEC
- zisťovanie a mapovanie potrieb klientov integračného programu v oblasti sociálnych služieb, navrhovanie spôsobov riešenia sociálnej situácie klienta
- vyhľadávanie a výber klientov do integračného programu
- realizácia odborných činností a iných činností v integračnom programe
- vedenie evidencie o odborných činnostiach, iných činnostiach a aktivitách integračného programu
- vedenie nevyhnutnej administratívy – pracovnej dokumentácie (výkazy práce a pod.);
- vyhodnocovanie efektivity zrealizovaných odborných činností, iných činností a aktivít integračného programu z hľadiska napĺňania ich cieľov a potrieb klientov;
- pravidelná účasť na vzdelávaní, skupinovej a individuálnej supervízii;
- pravidelná účasť na poradách zamestnancov OZ VAGUS v projekte DOMEC;
- výkon iných (doplnkových) činností, ktoré vyplynú z aktuálnych potrieb Denného centra DOMEC.

- vzdelávanie v rôznych oblastiach týkajúcich sa práce
- pravidelná supervízia, porady a lektorovaný teambuilding
- pravidelná podpora od nadriadeného smerujúca k rozvoju
- možnosť navštevovania anglických kurzov
- možnosť dlhodobej spolupráce
- práca v organizácii s odborným a komplexným prístupom
- možný osobnostný rozvoj
- priestor pre kreativitu

Životopis spolu s MOTIVAČNÝM LISTOM A FOTOGRAFIOU posielajte do 29.9.2016 na e-mail: petra.kollarova@vagus.sk

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

5.10.2016 (ostáva ešte 9 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

- komunikatívnosť, empatia, zodpovednosť, precíznosť, pracovitosť, spoľahlivosť a samostatnosť
- dobrá miera rozvinutosti sociálnych zručností
- schopnosť podporovať, korigovať, motivovať a reflektovať klienta
- schopnosť sebareflexie vedúcej k osobnostnému rozvoju
- schopnosť dodržiavať štandardy sociálnej práce, rešpektovanie etického kódexu a hraníc
- schopnosť riešiť stresové a krízové situácie
- schopnosť pracovať v kolektíve
- organizačné schopnosti
- time management
- ochota učiť sa nové veci a otvorené myslenie

Poslaním občianskeho združenia Vagus je prispievať svojou činnosťou k zvyšovaniu a stabilizácii kvality života ľudí bez domova, podieľať sa na tvorbe koncepčných prístupov k cieľovej skupine a vytvárať nové štandardy v práci s ľuďmi bez domova. Viac informácií o projekte:
na našom webe www.vagus.sk/DOMEC

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Adresa spoločnosti

OZ VAGUS
Čelakovského 2
81103 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Petra Kollárová
E-mail: poslať životopis
Poslať spoločnosti životopisOdporučiť ponuku známemu
ID: 2665312   Dátum zverejnenia: 21.9.2016