Pomocný vychovávateľ v Centre pre deti a rodiny Bernolákovo - zastupovanie za dlhodobú PN

OZ Nádej detí

Miesto práce
Bernolákovo
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
ihneď
1 046,5 EUR/mesiacPlatová tarifa sa odvíja od vzdelania + osobný príplatok + príplatky za vedenie vozidla, zmennosť, noc, sobotu, nedeľu, sviatky. Vyššie je uvedený príklad zamestnanca v 5. triede - SŠ s maturitou.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ide o zastupovanie kolegyne pomocnej vychovávateľky, ktorá je na dlhodobej PN.

Poskytovanie starostlivosti deťom a plnoletým fyzickým osobám na základe plánov v zariadeniach sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately v CDR.

Spoluúčasť na výchovnom procese:

- výchovná činnosť spojená s prehlbovaním a upevňovaním spoločenských a pracovných návykov klientov,

- spoluúčasť na výchovnom procese zameranom na spoločenskú a sociálnu zodpovednosť, pravidlá slušného správania, zodpovednosť voči povinnostiam, finančnú gramotnosť,

- vedenie klientov k získaniu skúseností a zručností v oblasti starostlivosti o domácnosť (varenie, upratovanie, pranie),

- vedenie klientov k získaniu, resp. upevneniu hygienických návykov, dbania o čistotu, upravený zovňajšok,

- aktívna pomoc pri vzdelávacom procese, resp. plnení si školských povinností klientov,

- spoluúčasť na výchovnom procese v oblasti cestnej premávky, výchova k pravidlám bezpečnosti a povinností klientov ako účastníkov dopravnej premávky.

3. pilier DDS; finančný príspevok na stravu, jubilejné odmeny.

Informácie o výberovom konaní

Pošlite nám prosím aj motivačný list!

Od uchádzača vyžadujeme aspoň základnú:
- znalosť zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálno-právnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
- znalosť zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
- a dohovor o právach dieťaťa.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

pedagogický, sociálny

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Základy
Microsoft Outlook - Základy
Internet - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

1

Počet rokov praxe

3

Dôležitý je pozitívny vzťah k deťom, otvorená komunikácia, tvorivosť (kreativita), samostatnosť, organizovanie a plánovanie práce, trpezlivosť, spoľahlivosť, empatia, sebaovládanie, asertivita, ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť).

Kvalifikačné predpoklady:
- Psychická spôsobilosť v zmysle novely Zákona č. 305/2005 Z.z., § 58
- Bezúhonnosť

CDR Bernolákovo, známejšie pod starým názvom Detský domov Nádej so sídlom v Bernolákove.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Zuzana Szabóová
E-mail: poslať životopis
ID: 4818677  Dátum zverejnenia: 29.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 046,5 EUR/mesiac