Metodik bezpečnosti IT

OTP Banka Slovensko, a.s.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• zabezpečuje a kontroluje výkon plnenia úloh v oblasti IT bezpečnostnej politiky banky, najmä v oblasti Payment Card Industry Data Security Standard (PCIDSS),
• spolupracuje na tvorbe celkovej IT bezpečnostnej politiky banky,
• spolupracuje na riešeniach a zmenách bankovej IT infraštruktúre ktoré sú nevyhnutné pre zvýšenie úrovne bezpečnosti IT,
• posudzuje a navrhuje riešenia na zabezpečenie IS banky so zameraním na PCI-DSS ale aj ďalšie platné IT bezpečnostné medzinárodné normy a zákony,
• vypracúva odborné stanovisko k novým zmenám v IT infraštruktúre ktoré majú priamy alebo nepriamy vplyv na bezpečnosť IT
• koordinuje činnosť ostatných útvarov banky pri riešení bezpečnostných incidentov v oblasti bezpečnosti IT,
• spolupracuje na odhaľovaní, riešení a prevencii IT bezpečnostných incidentov,
• posudzuje a pripomienkuje návrhy zmlúv ktoré sa týkajú bezpečnosti informačných systémov a elektronicky spracovávaných bankový údajov,
• spracováva metodiku a spolupracuje na prevádzke antivírovej ochrany, antispamovej ochrany, systému na prevenciu a detekciu narušenia siete,
• zabezpečuje správu centrálneho systému na zber auditných záznamov a rieši s tým súvisiace bezpečnostné incidenty,
• optimalizuje bezpečnostné politiky systému webovej bezpečnostnej brány s cieľom zvýšenia úrovne bezpečnosti citlivých bankových dát,
• realizuje skenovanie zraniteľností IS banky v zmysle internej legislatívy a štandardu PCI DSS,

• zaujímavá práca v oblasti bezpečnosti IT vo finančnom sektore, v rámci významnej medzinárodnej skupiny OTP Group
• možnosť byť pri zrode úspechu – hľadáme ľudí, ktorí majú schopnosť vidieť príležitosť a chcú budovať zmenu k lepšiemu
• možnosť sebarealizácie - hľadáme ľudí, ktorí chcú byť úspešní
• možnosť aktívneho a kreatívneho prístupu – hľadáme ľudí, ktorí chcú prinášať nové riešenia a neboja sa ich prezentovať
• transparentná komunikácia – vieme otvorene a transparentne komunikovať, riešiť veci rýchlo a profesionálne
• tímovosť – sme kolegovia, ktorí si ochotne pomáhajú a riešia veci spoločne
• zaujímavé zľavy na čerpaní bankových a poistných produktov
• priestor na rast a sebarealizáciu
• príjemné pracovné prostredie

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

- skúsenosti z oblasti riadenia informačnej bezpečnosti a správy bezpečnostných technológií (firewall, antivírus, antispam, SIEM, proxy a pod. )
- znalosť sieťových protokolov rodiny TCP/IP
- praktická znalosť problematiky bezpečnosti IT, orientácia v IT infraštruktúre
- prehľad medzinárodných štandardov ISO 2700x, PCI DSS – výhodou
- certifikácia v oblasti bezpečnosti IT výhodou
- anglický jazyk – mierne pokročilý
- maďarský jazyk - výhodou
- samostatnosť a zodpovednosť
- bezúhonnosť

OTP Banka Slovensko a.s. je od 26. novembra 2020 súčasťou ČSOB Finančnej skupiny. Do zlúčenia obidvoch bánk do jednej pod značku ČSOB bude OTP Banka Slovensko na trhu aj naďalej pôsobiť pod vlastným menom. Viac informácií o procese spájania sa OTP Banky Slovensko s ČSOB a o plánovaných krokoch nájdete na stránke www.otpbanka.sk/spajamesa.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 1907103  Dátum zverejnenia: 22.10.2014