Staň sa osobným asistentom

Organizácia muskulárnych dystrofikov v Slovenskej republike

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
dohodou
2,78€/hodina (výška odmeny za odpracovanú hodinu osobnej asistencie je zákonom stanovená).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme osobných asistentov pre ľudí so zdravotným postihnutím z celého Slovenska (práca je vykonávaná vždy v konkrétnom meste), ktorí by im pomáhali a uľahčovali fungovanie v bežnom živote.

Pomoc potrebujú predovšetkým:
- v domácnosti
- pri návšteve lekára
- pri nákupoch a pri iných aktivitách
Na konkrétnej pomoci sa dohodnete s každým klientom individuálne.
Čas a miesto výkonu sa dohoduje priamo s klientom a práca je veľmi flexibilná.

Všetko o práci osobného asistenta/asistentky

Za istých podmienok je štát platiteľom dôchodkového poistenia do Sociálnej poisťovne alebo zdravotných odvodov za osobných asistentov (viac informácií radi poskytneme na pohovore alebo mailom, či telefonicky).
Flexibilná práca podľa dohody s klientom a v lokalite miesta bydliska.

Osobná asistencia je jedna z foriem pomoci pre osobu s postihnutím, ktorú štát realizuje formou peňažného príspevku. Štátom stanovená odmena je 2,78€//hodinu. Naše služby a zápis v agentúre sú bezplatné.
Osobná asistencia nemá pracovno-právny charakter a tým pádom nie je klasickým zamestnaním.
Osobný asistent môže byť súbežne zamestnancom, dobrovoľne nezamestnaným, evidovaný na úrade práce, študent alebo živnostník.

Požiadavky na zamestnanca

základné vzdelanie
stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca, ošetrovateľstvo, zdravotníctvo

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Čo by mal/a mať osobný asistent/ka?
- empatiu, spoľahlivosť a zodpovednosť
- zmysel pre pomoc druhým a ľudský prístup
- komunikatívnosť
- vek nad 18 rokov a spôsobilosť na právne úkony

Sme jedinou špecifickou organizáciou na Slovensku, ktorá združuje deti aj dospelých a ich rodiny so svalovou dystrofiou a inými nervovosvalovými ochoreniami. Svojim členom poskytujeme odbornú pomoc aj ľudské zázemie. Našou snahou je zmierniť dôsledky rozsiahleho a veľmi vážneho telesného postihnutia. Členom chceme poskytnúť adresnú a komplexnú podporu, ktorá reaguje na ich neustále sa meniace potreby v súvislosti s postupným a nezastaviteľným zhoršovaním ochorenia a zdravotného stavu dystrofika. V súlade s filozofiou nezávislého života sa snažíme presadzovať práva a potreby osôb s nervovosvalovými ochoreniami v spoločnosti najmä v oblasti vzdelávania a zamestnávania, kompenzácií, zdravotnej starostlivosti a pomôcok, bývania a dopravy. Smerom k verejnosti chceme odovzdať pozitívny príklad zvládania dôsledkov ťažkého telesného postihnutia. Hlavným odkazom by malo byť, že napriek imobilite je možné byť aktívny, obohatením a prínosom pre rodinu, okolie a spoločnosť.

Organizácia muskulárnych dystrofikov (OMD) v SR prevádzkuje v rámci svojho bezplatného sociálneho poradenstva AGENTÚRU OSOBNEJ ASISTENCIE určená pre pre všetky druhy zdravotného postihnutia. Cieľom našej práce je vyvolať aktivitu osôb s postihnutím a podporiť ich záujem riešiť si svoju neľahkú situáciu spôsobenú existenciou postihnutia vlastným pričinením a s pomocou všetkých dostupných prostriedkov. Viac o nás a našich aktivitách nájdete tu: http://www.omdvsr.sk/

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci
ID: 2986117  Dátum zverejnenia: 25.10.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2,78€/hodina (výška odmeny za odpracovanú hodinu osobnej asistencie je zákonom stanovená).