Data Analyst

Podrobné informácie
Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Staň sa členom nového Biznis Intelligence tímu, ktorého úlohou bude tvorba jednotnej reportingovej platformy a zjednotenie reportingu v spoločnosti. Reporting Analytik bude mať možnosť úzkej spolupráce s biznisom a IT a podieľať sa na definovaní Biznis Intelligence štandardov a ich implementácia do praxe.
Náplň práce Data Analytika :
  • Pravidelne komunikuje s internými zákazníkmi a partnermi BI reprezentujúc interface medzi business oddeleniami a vývojovým teamom IT BI
  • Priebežne mapuje, zhromažďuje, dokumentuje a konsoliduje požiadavky na BI od interných zákazníkov zabezpečujúc tak aktualizáciu plánu vývoja BI dodávok
  • Pripravuje potrebné analytické vstupy a poskytuje požadovanú analytickú podporu Dátovému Architektovi v súlade a pravidlami a zodpovednosťami definovanými v metodológii pre oblast BI vývoja a dodávok
  • Zabezpečuje business analýzu požiadaviek na BI – príklady využitia dodaného riešenia, spresňovanie terminológie, dizajn výstupov a reportov, spoluprácu na definícii benefitov dodávky s business užívateľmi
  • Poskytuje dátovú analýzu potrebnú pre prípravu dizajnu riešenia – dostupnosť dát, dátové toky a relevantné relácie a vzťahy medzi analyzovanými dátami
  • Participuje na údržbe a rozvoji logického modelu dátového skladu prostredníctvom identifikácie relevantných dát (faktov, dimenzií, metadát/číselníkov) spojených s požiadavkami interných zákazníkov a dodávkami BI projektov
  • Spolupracuje s business užívateľmi na príprave a realizácii testovacích scenárov v rámci užívateľského testovania, aktívne sa účastní testovania prototypov riešenia umožňujúc business užívateľom zoznámiť sa s predbežným konceptom pripravovaných výstupov už počas vývojovej fázy BI projektov
  • Spresňuje a vyjasňuje terminológiu a definície reportovaných ukazovateľov v rámci vývoja a starostlivosti o slovník používanej business terminológie v spolupráci s business vlastníkmi jednotlivých pojmov a predchádza tak rozdielnemu chápaniu reportingovej terminológie
  • Rozvíja a udržuje katalóg reportov v spolupráci s business vlastníkmi, automatizuje a dokumentuje pravidelné reporty, navrhuje a realizuje reportingovú optimalizáciu, predchádza duplicitám v reportingu jednotlivých sledovaných ukazovateľov
  • Aktívne participuje na spresňovaní a zjednodušovaní procesov v oblasti BI

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT, IT, ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Požadovaná prax

Biznis Intelligence

  • Business Intelligence
  • Projektové riadenie / koordinácia
  • Business analýza, dátová analýza, manažment dát
  • MS Office
  • Oracle databázy/DWH
  • PL/SQL
  • BI reportingové nástroje
  • SAP BO je výhodou
  • anglický jazyk - aktívne

Informácie o výberovom konaní

Prvý krok je Vaše rozhodnutie a klik na „chcem túto prácu“. Potom stačí už len vyplniť dotazník a pripojiť životopis.
Každý z Vás dostane od nás odpoveď buď e-mailom alebo telefonicky.

Tešíme sa na Vaše reakcie!

Chcem túto prácu

S vyše 2,7 mil. zákazníkov sme najväčším mobilným operátorom na Slovensku a lídrom v poskytovaní telekomunikačných služieb. V minulosti sme ako prví predstavili prelomové inovácie na trhu - mobil za korunu, nekonečné hovory, či 24-hodinovú zákaznícku linku a plánujeme v tom pokračovať.

V prvom rade sme však starostlivý, zodpovedný a ľudský zamestnávateľ, a preto hľadáme rovnakých ľudí do nášho tímu. U nás budete od prvého dňa plnohodnotnou súčasťou firmy a našej komunity. Záleží nám na spoločnosti, v ktorej pôsobíme, vnímame svoju zodpovednosť voči nej, a preto sa angažujeme vo verejnoprospešných aktivitách. Pomáhame nášmu okoliu cez Nadáciu Orange, podporujeme mimovládne organizácie a tiež aktívnych jednotlivcov. Prostredníctvom týchto aktivít sa snažíme meniť svet na lepšie miesto pre všetkých.

Záleží nám na tom, aby sa u nás každý cítil dobre. Veríme, že zamestnanie nie je len o hodnote, ktorú prinášate firme Vy, no i o tej, ktorú prináša firma Vám. Váš rozvoj je pre nás rovnako dôležitý ako pre Vás, preto Vás v ňom budeme podporovať.

Sme hrdí na to, že sme starostlivý a zodpovedný zamestnávateľ. Pokiaľ Vás naša pozícia zaujala a zdieľate s nami rovnaké hodnoty, budeme sa tešiť na Váš životopis

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti

Telekomunikácie
ID: 2656663  Dátum zverejnenia: 21.7.2016  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou