Účtovník/účtovníčka obce

Obec Kráľovce

Miesto práce
Kráľovce
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
Dohodou
V zmysle zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečuje vedenie účtovníctva v sulade s platnou legislativou,

- zabezpečuje bezhotovostný styk v penňažných ústavoch a sleduje stav účtov,

- vypracuváva v spolupráci s orgánmi obce návrhy viacročného rozpočtu obce na nasledujúce tri roky v členení na bežný rozpočet, kapitálový rozpočet a finančné operácie,

- priebežne sleduje plnenie rozpočtu,

- vypracuváva správy o hospodárení obce,

- vypracuváva záverečný účet obce,

- vypracuváva účtovnú závierku a konsolidovanú účtovnú závierku obce pre zabezpečenie ich overenie auditorom,

- vykonáva kontrolu úhrad záväzkov obce,

- zabezpečuje evidenciu a vymáhanie pohľadávok obce,

- zabezpečuje včasné poskytovanie prostriedkov štátneho rozpočtu na činnosť materskej školy, školskej jedálne, spoločného obecného úradu a kontroluje ich využitie,

- pripravuje zmluvy o dlhodobom prenájme majetku obce,

- pripravuje zmluvy o poskytovaní dotácii z rozpočtu obce a kontroluje ich čerpanie,

- vedie podrobnú evidenciu majetku obce,

- pripravuje podklady na vykonávanie inventarizácie,

- vedie pracovnoprávnu a mzdovú agendu obce,

- eviduje došlé faktúry, preskúmavá ich vecnú správnosť a vykonáva opatrenia na ich včasnú úhradu a zabezpečuje povinné zverejňovanie faktúr na webovom sídle obce,

- plní ďalšie úlohy podľa potrieb obce a zadania nadriadeného

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
• Žiadosť o prijatie do zamestnania (musí obsahovať aj písomný súhlas uchádzača k použitiu osobných údajov na základe - zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov),
• profesijný životopis,
• kópie dokladov o najvyššom vzdelaní a osvedčenia.

Všeobecné spôsobilosti:
• komunikácia (jednanie s ľuďmi)
• kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa prezentovanie

Zamestnávateľ si vyhradzuje právo nezaradiť do výberového konania uchádzačov, ktorí nespĺňajú požadované podmienky, nevybrať žiadneho uchádzača.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomický

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý
Microsoft PowerPoint - Základy
Microsoft Outlook - Základy

Vodičský preukaz

B

• spoľahlivosť
• zodpovedný prístup, precíznosť (presnosť)
• samostatnosť
• komunikatívnosť
• lojalita
• schopnosť navrhovať aktívne riešenia – proaktívny prístup

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Marcel Bodnár
Tel.: +421905555859
E-mail: poslať životopis
ID: 4824122  Dátum zverejnenia: 6.5.2024