Účtovník vo verejnej správe

OBEC Bernolákovo

Miesto práce
Obecný úrad, Hlavná 111, Bernolákovo
Termín nástupu
1.7.2024 alebo dohodou
1 500 EUR/mesiacPlatové podmienky sú určené podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov v nadväznosti na zákon č. 138/2019 Z. z. Funkčný plat bude stanovený podľa dosiahnutého vzdelania, odpracovaných rokov a plnenia pracovných úloh

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Účtovník v rozpočtovej organizácii vo verejnej správe:

zabezpečenie, vedenie a komplexné spracovávanie účtovníctva, účtovných dokladov a evidencie

zabezpečovanie a spracovanie finančného výkazníctva, vrátane štatistických výkazov;

styk s bankovými inštitúciami a štátnou pokladňou, realizácia platieb a úhrad, činnosť finančnej učtárne;

zabezpečenie a spracovanie účtovných závierok, spolupráca pri záverečnom účte;

zabezpečenie a spracovanie povinností vyplývajúcich z daňových zákonov SR;

vykonávanie a dodržiavanie finančnej kontroly v zmysle zákona č. 357/2015 Z. z.;

vykonávanie činnosti inventarizácie a vypracovanie podkladov k inventarizácii;

správa a účtovanie pohľadávok a pokút;

zúčtovanie hotovostných preddavkov a prevody medzi záväzkami;

spolupráca a predkladanie dokladov pre škodovú komisiu;

ekonomické vedomosti z oblasti rozpočtu a spolupráca s rozpočtom;

spolupracuje pri tvorbe rozpočtu,

samostatné vedenie podvojného účtovníctva;

fakturácia;

účtovanie dodávateľských a odberateľských faktúr;

účtovanie pokladne, banky, interných dokladov;

formálna kontrola účtovných dokladov;

kontrola saldokonta;

reportingové aktivity;

zodpovednosť za správne zaúčtovanie účtovných položiek;

komunikácia s klientami;

dodržiavanie platnej daňovej a účtovnej legislatívy;

vykonávanie ďalších súvisiacich činností podľa pokynov nadriadeného.

- príspevok zamestnávateľa na 3. pilier
- doplatok na stravné lístky
- stabilná pracovná doba
- 5 dní dovolenky naviac

Žiadame uchádzačov, aby zasielali svoje životopisy iba v prípade, ak majú prax na uvedenej pracovnej pozícii. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Administratíva

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
Internet - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

2

Počet rokov praxe

5

- skúsenosti s prácou v programe Urbis (nie je podmienkou)
- znalosť príslušných zákonov a agendy opísanej vyššie
- komunikatívnosť,
- svedomitosť
- samostatnosť
- tvorivosť
- znalosť práce s PC, Word, Excel, PowerPoint, Outlook
Zašlite:
- súhlas so spracovaním osobných údajov
- štruktúrovaný životopis

Vykonávanie samosprávnych a ďalších činností pri správe obce.

Kontakt

Kontaktná osoba: Obec Bernolákovo
Tel.: +421240200610
E-mail: poslať životopis
ID: 4826299  Dátum zverejnenia: 9.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac