Finančný kontrolór - Účtovník/ Financial controller - Accountant

Výrobná spoločnosť

okres Galanta, okres Hlohovec, okres Nitra, okres Nové Zámky, okres Šaľa, okres Topolčany, okres Zlaté Moravce
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Zaujímavá mzda

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Mesačný reporting pre materskú spoločnosť v rámci stanovených termínov, príprava komentárov, analýza mesačných a štvrťročných výsledkov.

Príprava a vypracovanie plánov spoločnosti na základe čiastkových plánov pre predaj, štvrťročné aktualizácie plánu.

Príprava finančných a štatistických výkazov.

Priebežné analýzy ukazovateľov plánu, vrátane predkladania návrhov opatrení pre vedenie spoločnosti.

Súčinnosť pri riadení a vymáhaní pohľadávok, ďalšie analýzy pracovného kapitálu.

Riadenie finančných tokov, prognózovanie cash flow.

Spolupráca v rámci projektov vo finančnom oddelení, komunikácia s internými zákazníkmi.

Vedenie časti odberateľsko-dodávateľskej agendy spoločnosti (kontrola a spracovanie faktúr).

Správa odberateľských a dodávateľských kmeňových dát.

Organizácia a riadenie fyzickej inventarizácie majetku a tovaru spoločnosti.

Odsúhlasenie saldo kont účtov v rámci skupiny a ich správa.

Vedenie finančného účtovníctva spoločnosti (účtovanie bankových výpisov, faktúr..).

Spolupráca s audítorskou firmou, daňovými poradcami a daňovým úradom.

Zaujímavý sociálny program (mzdové bonusy, extra dovolenka).

Systém vzdelávania a rozvoja.

Stabilná spoločnosť známa vo svojom odbore.

Informácie o výberovom konaní

Výberové konanie sa uskutoční v mesiacoch júl a august.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

financie, controlling

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) a Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Fakturácia - Expert
Podvojné účtovníctvo - Expert
Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Excel - Expert
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
SAP - Základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Najmenej 2 roky skúseností na podobnej pozícií (audit, controlling, účtovníctvo), úspešná prax v koncernovom (holdingovom) prostredí sú podmienkou pre zaradenie do výberového procesu.

Znalosť lokálnych účtovných štandardov + IFRS: chápanie účtovných princípov, hlavné rozdiely medzi lokálnymi účtovnými štandardmi a IFRS.

Znalosti o finančných nástrojoch: porozumenie v oblasti lízingu a finančných nástrojov.

Daňová legislatíva: širšie porozumenie lokálnej daňovej legislatívy.

Komunikačné schopnosti.

Analytické myslenie, flexibilita.

Orientácia na výsledky a riešenia.

Vysoké pracovné nasadenie, lojalita voči spoločnosti.

Pro-aktívny prístup k riešeniu problémov, schopnosť doťahovať veci do konca.

Sebareflexia a vlastný rozvoj, ochota vzdelávať sa a rozvíjať.

Znalosť AJ na úrovni mierne pokročilý je podmienkou na zaradenie do výberového procesu. Znalosť NJ k tomu je výhodou.

ID: 2154740  Dátum zverejnenia: 24.6.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Zaujímavá mzda