Advokátsky koncipient / koncipientka

NITSCHNEIDER & PARTNERS, advokátska kancelária, s. r. o.

Miesto práce
Cintorínska 3/A, Bratislava
plný úväzok
Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Náplň práce zahŕňa najmä:
* prípravu a komentovanie právnych dokumentov (zmlúv, žalôb, stanovísk)
* prípravu právnych rozborov
* zastupovanie klientov kancelárie pred súdmi a orgánmi verejnej správy
* komunikáciu, informovanie a starostlivosť o klientov

* práca pre prestížnu, prevažne zahraničnú klientelu zameraná na pracovné právo, všeobecné obchodné právo, IP a reklamné právo
* odborný rast ako dôsledok náročných právnych zadaní
* možnosť účasti na zahraničných školeniach a seminároch
* priaznivo nastavený work/life ballance

Informácie o výberovom konaní

Vyhradzujeme si právo kontaktovať iba vybraných uchádzačov.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.8.2017 (ostáva ešte 42 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Pracovné právo, všeobecné Obchodné právo, Právo duševného vlastníctva, Mediálne právo, Sporová agenda

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) alebo
Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Administratívne a ekonomické znalosti

Strojopis - pokročilý
Hospodárska korešpondencia - pokročilý

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Hľadáme právničku/právnika so zodpovedným prístupom, príjemným vystupovaním a so zmyslom pre zodpovednosť.
Ďalšie požiadavky:
* detailná znalosť práva podporená výbornými študijnými výsledkami;
* analytické právne myslenie a schopnosť prispôsobiť sa rôznym požiadavkám pri spracovaní zadania
* samostatnosť a kreativita
* výborná znalosť anglického jazyka slovom i písmom; iný svetový jazyk výhodou
* flexibilita, diskrétnosť, lojalita
* vysoké pracovné nasadenie, cit pre detail,

Naša advokátska kancelária pôsobí na trhu viac ako 10 rokov, počas ktorých si vybudovala unikátnu špecializáciu na Pracovné právo. V oblasti Pracovného práva sme viacnásobným držiteľom titulu Právnická firma roka. Popri Pracovnom práve sa v širokej miere venujeme aj všeobecnému Obchodnému právu (najmä korporačnému právu), Právu duševného vlastníctva, Reklamnému právu a Sporovému právu.

Sme prvým a jediným slovenským členom Ius Laboris, organizácie zastrešujúcej advokátov pôsobiacich v oblasti pracovného práva ako aj organizácie GALA združujúcej mediálnych právnikov. Zakladajúci partner, Dušan Nitschneider, je členom EELA, European Employment Lawyers Association, kde je zároveň za Slovensko aj členom predsedníctva.

Pracujeme v prevažnej miere pre zahraničnú klientelu, a preto musíme právne služby poskytovať v štandardoch, na ktoré je táto klientela zvyknutá. Popri detailnej znalosti práva sa snažíme poskytnúť pro-obchodne ladené riešenia. Vyžadujeme preto dôkladnú znalosť cudzích jazykov (prioritne angličtiny), vrátane odbornej terminológie i komunikačných schopností, flexibilitu a schopnosť vžiť sa do postavenia klienta.

Viac informácií nájdete na www.nitschneider.com

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Cintorínska 3/A
811 08 Bratislava
www.nitschneider.com

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Renáta Siebenstich
Tel.: +421 2 2092 1210
E-mail: poslať životopis
Poslať spoločnosti životopis
ID: 3032782   Dátum zverejnenia: 17.7.2017