Zamestnanec pre problematiku žiakov so ŠVVP (špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby) pre maturitnú skúšku

Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVAM)

Miesto práce
Žehrianska, Petržalka
Termín nástupu
1.9.2022, prípadne dohodou
1 283 EUR/mesiacpodľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. 1 283 EUR/mesiac + osobný príplatok v závislosti od pracovných skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Výskumný a vývojový zamestnanec pre adaptáciu testovania žiakov so zdravotným znevýhodnením: súčinnosť pri tvorbe pokynov a koncepčných materiálov súvisiacich s externým testovaním a maturitnou skúškou v oblasti žiakov so ŠVVP so zameraním prioritne na žiakov so zdravotným znevýhodnením, odborné konzultácie pri tvorbe databázy žiakov so ŠVVP prihlásených na externé testovania a maturitnú skúšku, odborné konzultácie so školami ohľadne úprav podmienok pre žiakov so ŠVVP pri testovaní, úprava testovacích nástrojov pre žiakov so ŠVVP, zodpovednosť za finálnu úpravu testovacích nástrojov pre žiakov so ŠVVP.

pružná pracovná doba, možnosť osobného a profesionálneho rastu, zamestnanecké benefity (príspevok na stravovanie, 45 dní dovolenky, príspevky zamestnávateľa na DDS, príspevky zo sociálneho fondu v zmysle kolektívnej zmluvy), tvorivé pracovné prostredie

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov
- štruktúrovaný životopis (Europass),
- súhlas so spracúvaním osobných údajov a ich evidenciou počas výberového konania („Údaje v uvedenom rozsahu poskytujem dobrovoľne na základe vlastného rozhodnutia a bez dôsledkov s tým, že tieto údaje môžu byť spracované pre účely databázy uchádzačov o zamestnanie podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.“).
Predpokladaný termín ukončenia výberového konania:
31. augusta 2022.
Pri nástupe bude vyžadovaný odpis z registra trestov na preukázanie bezúhonnosti, fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní a ďalších dokumentov preukazujúcich splnenie požiadaviek výberového konania – tieto doklady v rámci žiadosti o zaradenie do výberového konania neposielajte!
NÚCEM si vyhradzuje právo pozvať na pohovor iba vybraných uchádzačov v závislosti od splnenia požiadaviek na pozíciu. Všetky dokumenty obsahujúce osobné údaje budú v prípade neúspešných kandidátov zlikvidované.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

vzdelanie so zameraním na problematiku žiakov so ŠVVP, skúsenosť s maturitnou skúškou vítaná.

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Všeobecné spôsobilosti: analyzovanie a riešenie problémov, komunikácia, samostatnosť, tímová práca.
Osobnostné predpoklady: analytické myslenie, pozornosť, precíznosť, zodpovednosť a spoľahlivosť.
Ďalšie požiadavky: znalosť zákona č. 245/2008 Z.Z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) v znení neskorších predpisov, vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 318/2008 Z. z. o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení neskorších predpisov a ich aplikácia pri vytváraní pokynov na maturitnú skúšku a externé testovania v oblasti žiakov so ŠVVP.
Požadovaná je aj:
- schopnosť tímovej práce, organizačné schopnosti, koncepčné a analytické myslenie, pozitívne pracovné nasadenie a kladný vzťah k administratívnym činnostiam, dôslednosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, samostatnosť, komunikatívnosť, precíznosť (vítaná je aj skúsenosť s editorskou činnosťou, korektúrami textov a pod.), zmysel pre detail, schopnosť nadhľadu a pozitívneho prístupu v záťažových a stresových situáciách, bezúhonnosť.

NIVAM pôsobí najmä v oblasti predprimárneho vzdelávania, základného vzdelávania a stredného vzdelávania, špeciálneho vzdelávania a inkluzívneho vzdelávania, základného umeleckého vzdelávania, jazykového vzdelávania a záujmového vzdelávania, v oblasti podpory profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov odborných zamestnancov, v oblasti celoživotného vzdelávania v oblasti práce s mládežou, v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania a výskumu v uvedených oblastiach.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 1599335  Dátum zverejnenia: 8.6.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 283 EUR/mesiac