Hlavný účtovník

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum

Miesto práce
Hlohovecká 2, 95141 Lužianky, Bratislava, okres Nitra
Termín nástupu
15.02.2017
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- komplexné zabezpečovanie účtovných prác,
- koordinácia činností v rámci účtovnej metodiky v celej organizácii,
- vedenie účtovnej evidencie a preverovanie správnosti účtovných dokladov, účtovných a finančných operácií, pokladničných činností,
- vykonávanie zúčtovania vnútropodnikových stredísk,
- kontrola a spracovnie inventarizácie majetku a záväzkov,
- spracovanie výkazu ziskov a strát, súvahy v rámci účtovných závierok organizácie (vypracovanie účtovných zavierkových výkazov a zostáv),
- zodpovednosť za vedenie evidencie DPH, spracovanie ekonomických a účtovných podkladov,
- vedenie účtovnej evidencie a účtovné spracovanie pohľadávok, sledovanie stavu a vývoja pohľadávok, upominanie, vedenie účtovnej evidencie a účtovné spracovanie dodávateľských faktúr, zabezpečenie likvidácie dodávateľských faktúr v stanovených lehotách splatnosti účtovné spracovanie odberateľských faktúr a záväzkov,
- vedenie účtovnej evidencie o stave a pohybe majetku spoločnosti, predkladanie ročného plánu odpisov, účtovné spracovanie a inventarizácia majetku,
- spolupráca pri tvorbe rozpočtu organizácie,
- spolupráca s tímom na jednotlivých projektoch v oblasti evidencie majetku, nákladov a ich účtovania,
- spolupráca a príprava podkladov pre audit alebo orgány kontroly,
- spolupráca pri riadení, tvorbe nákladových položiek a účtovného toku príslušných organizačných útvarov,
- spracovanie finančných výkazov pre potreby zriaďovateľskej organizácie,
- štandardné činnosti spojené s každodennou administratívnou prácou,
- dobrá znalosť slovenskej účtovnej a daňovej legislatívy, najmä tej ktorá upravuje hospodárenie príspevkovej organizácie,
- príprava podkladov, zber informácií v rámci spoločnosti, komunikácia s jednotlivými výskumnými ústavmi pri výkone bežnej účtovnej agendy a pri realizácii vybraných projektov v oblasti účtovníctva a s ním súvisiacich služieb

- príležitosť pre ďalší odborný rast
- uplatnenie Vašich vedomostí a skúsenosti,
- benefity pre zamestnancov

Informácie o výberovom konaní

- na osobný pohovor budú pozvaní len vybraní uchádzači
- min. 3 roky v oblasti účtovníctva, prax v oblasti účtovníctcva a financovania v štátnej príspevkovej organizácii a spracovania finančných výkazov výhodou

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické vedy

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Pokladňa - Pokročilý
Skladové hospodárstvo - Pokročilý
SAP - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

- analytické myslenie, samostatnosť, proaktivita, systematický prístup k práci, efektívna komunikácia, koordinácia úloh a vstupov, zodpovednosť, presnosť
- užívateľ SAP a MS Office podmienkou
- zodpovednosť, spoľahlivosť, systematickosť, časová flexibilita, samostatnosť pri práci, schopnosť neustáleho sa vzdelávania sa v odbornej oblasti, odollnosť voči stresu
- tímová spolupráca

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Hlavná činnosť NPPC je vykonávaná prostredníctvom 4 výskumných ústavov a spočíva v realizovaní výskumu a zhromažďovaní poznatkov z oblasti využívania a ochrany prírodných pôdnych zdrojov a vody pre pestovanie rastlín a chov zvierat, zabezpečenia kvality, bezpečnosti a konkurencieschopnosti potravín i nepotravinárskych výrobkov.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2889686  Dátum zverejnenia: 31.1.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou