Vedúci oddelenia správy majetku odboru ekonomiky a správy majetku

Národné osvetové centrum

Národné osvetové centrum Nám. SNP č.12, 812 34 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
1.4.2015 (podľa dohody)
v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zam

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Opis pracovných činností - zamestnanec:
- vykonáva organizačnú, riadiacu a kontrolnú činnosť vymedzenú svojou pôsobnosťou v oddelení správy majetku,
- zodpovedá za hospodárne a efektívne investovanie finančných prostriedkov do nákupu, ako aj do údržby a opráv majetku a technicko-materiálneho vybavenia NOC,
- vedie, koordinuje, motivuje, hodnotí a kontroluje zamestnancov oddelenia správy majetku,
- vykonáva predbežnú finančnú kontrolu pri všetkých operáciách súvisiacich s riadiacou činnosťou, najmä dodržiavaním rozpočtu, všeobecne záväzných právnych predpisov a hospodárnosti, efektívnosti, účinnosti a účelnosti pri hospodárení s verejnými prostriedkami v zmysle § 9 zákona č. 502/2001 Z.z. o finančnej kontrole a o vnútornom audite v znení neskorších predpisov
- komplexne zabezpečuje správu a evidenciu hnuteľného a nehnuteľného majetku, vrátane skladového hospodárstva,
- zodpovedá za pravidelné a včasné odborné prehliadky, skúšky na všetky typy zariadení, ktoré si ich vo svojej prevádzke vyžadujú, ako aj preventívnu protipožiarnu ochranu,
- zabezpečuje a zodpovedá za revízie a kontroly technických a elektrických a elektronických zariadení v zmysle platných právnych predpisov;
- zodpovedá za spracovanie podkladov na vyradenie nepotrebného majetku, za riadne vypracovanie vyraďovacích protokolov a zabezpečuje ekologickú likvidáciu majetku,
- zabezpečuje podklady pre ponukové konanie na prenájom dočasne prebytočného nehnuteľného a hnuteľného majetku štátu,
- zabezpečuje a organizuje riadne a mimoriadne inventarizácie majetku a zásob,
- zabezpečuje a zodpovedá za nákup, opravy a údržbu majetku, servis techniky, bežnú údržbu a opravy, strážnu službu, upratovacie služby, telekomunikačné služby, vykurovanie, údržbu a opravy budovy v správe NOC,
- aktívne participuje na procesoch verejného obstarávania v spolupráci s odborným pracovníkom pre verejné obstarávanie v NOC.

príspevok na stravovanie
pružný pracovný čas

V prípade, ak spĺňate vyššie uvedené požiadavky a znalosti uplatňovania zákonov - najmä zákona č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní, zákona č. 278/ 1993 Z.z. o správe majetku štátu a zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy, máte min. 3 roky praxe v oblasti riadenia správy majetku resp. hospodárskej správy, prosím zašlite nám Váš motivačný list, životopis v slovenskom jazyku a súhlas so spracovaním osobných údajov. Národné osvetové centrum bude kontaktovať iba vybraných uchádzačov, vzhľadom na veľký počet záujemcov. Ďakujeme a tešíme sa na prípadnú spoluprácu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, správa majetku

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Skladové hospodárstvo - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

Zodpovednosť, spoľahlivosť, samostatnosť, precíznosť, analytické myslenie, komunikatívnosť

Národné osvetové centrum (NOCka) je štátnou príspevkovou organizáciou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky so 70 ročnou históriou, ktorá zabezpečuje funkciu celoslovenského odborno-metodického pracoviska pre kultúrno-osvetovú činnosť. Svojou činnosťou podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach. Oboznamuje s dobrovoľnou neprofesionálnou tvorivou umeleckou činnosťou mládeže i dospelých a rozvíja ju v oblastiach ako sú scénický folklorizmus, divadlo, film a video, fotografia, hudba a zborový spev, umelecký prednes, výtvarná tvorba a mladá slovenská literatúra. Ďalšie činnosti tvoria vzdelávanie v kultúre, edičná a publikačná činnosť v oblasti umenia a kultúry, výskumná činnosť a monitoring v kultúre, výstavná a prezentačná činnosť a pod .

NOCka je organizátorom a spoluorganizátorom rôznych celoštátnych postupových súťaží-prehliadok a festivalov neprofesionálneho umenia ako napr. Folklórny festival Východná, Scénická žatva, Hviezdoslavov Kubín, TvorBA a ďalšie.

Od roku 2012 realizuje národné projekty Operačného programu Informatizácia spoločnosti, prioritnej osi 2 „Rozvoj pamäťových a fondových inštitúcií a obnova ich národnej infraštruktúry“.
Od roku 2014 na základe rozhodnutia ministra kultúry Národné osvetové centrum koordinuje a zabezpečuje všetky úlohy a povinnosti súvisiace s výkonom štátneho štatistického zisťovania v zmysle zákona č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov.

VYHLÁSENIE O SPRACÚVANÍ OSOBNÝCH ÚDAJOV:

Ochrana oznamovateľov protispoločenskej činnosti:
zákon č. 54/2019 Z.z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
Smernica o prijímaní a vybavovaní oznámení protispoločenskej činnosti https://www.nocka.sk/o-nas/.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2053462  Dátum zverejnenia: 19.3.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zam