Ekonóm- účtovník pre Inštitút bankového vzdelávania NBS (zastupovanie počas MD a RD)

Národná banka Slovenska

Miesto práce
Tomášikova 28/a, 821 01 Bratislava 2, Bratislava
Termín nástupu
1.9.2017 alebo dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Poskytovanie odborných konzultácií ako i služby spočívajúce vo vedení účtovníctva klientovi.
- Pod vedením účtovníctva sa rozumie pravidelné komplexné spracovanie účtovných dokladov klienta výpočtovou technikou v programe POHODA do výstupnej zostavy vhodnej pre vystavenie daňového priznania v súlade s platnými právnymi predpismi a vystavenie daňového priznania.
- Spracovanie podkladov k DPH a zostavenie daňových priznaní DPH.
- Výpočet miezd zamestnancov, vypĺňanie výkazov dane zo závislej činnosti. Ročne zúčtovávať dane a zodpovedať za výpočet odvodov podľa platných predpisov.
- Zabezpečovanie agendy v oblasti správy majetku, sledovanie vývoja nákladov a výnosov.
- Zabezpečovanie agendy dohôd s externými spolupracovníkmi, ako aj ich spracovanie na základe podkladov od projektových manažérov.
- Zostavovanie výkazov pre Štatistický úrad SR.
- Príprava podkladov pre kontrolórku a audítora.
- Zabezpečovanie a plnenie aj ďalších úloh v rámci stanovených druhov činností neziskovej organizácie podľa rozhodnutia vedenia IBV NBS, n.o.

Žiadosť s uvedením názvu pozície, životopis (Europass formát), motivačný list a súhlas so spracovaním osobných údajov je potrebné zaslať najneskôr do 25.7.2017 elektronicky na e-mailovu adresu: [email protected].

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Počet rokov praxe

3

Kvalifikačný profil:
- stredoškolské vzdelanie ekonomického smeru s maturitou alebo vysokoškolské vzdelanie 1. alebo 2. stupňa
- 3 ročná prax na podobnej pozícii
- znalosť práce s PC: MS Office, program POHODA

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
- dobré komunikačné schopnosti
- schopnosť samostatnej a koncepčnej práce
- schopnosť tímovej práce (koordinácia a komunikácia s externými spolupracovníkmi)
- ochota pracovať s vysokým nasadením
- flexibilita
- bezúhonnosť

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3127794  Dátum zverejnenia: 11.7.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou