Hlavný projektant IS

Národná banka Slovenska

Miesto práce
Imricha Karvaša č. 1, 813 25 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Navrhovanie komplexných riešení v rámci predprojektových príprav IS/IT, príprava a riadenie projektov IS a vyhodnocovanie ich implementácie.

Popis činností na pracovnom mieste:
- vykonáva analýzy a pripravuje štúdie realizovateľnosti zverených IS,
- pripravuje, riadi a realizuje predprojektovú prípravu zverených IS,
- pripravuje, riadi a realizuje projekty zamerané na rozvoj a zmeny zverených IS vrátene prípravy projektovej dokumentácie, koordinuje činnosti jednotlivých projektových tímov a vyhodnocuje priebeh realizácie projektov,
- riadi a koordinuje spoluprácu s externými dodávateľmi v rámci implementácie zvereného projektu IS,
- pripravuje vecné zadania pre účely obstarávania zvereného IS a jeho zmien,
- vypracováva vnútorné predpisy upravujúce vykonávanie činností v oblasti implementácie a prevádzky IS,
- stanoveným spôsobom dokumentuje svoju činnosť,
- vykonávanie ďalších pracovných úloh podľa pokynov riaditeľa odboru, jeho zástupcov, priameho nadriadeného vedúceho zamestnanca a ďalších nadriadených vedúcich zamestnancov NBS.

Žiadosť s uvedením názvu pozície, profesijný životopis v slovenskom jazyku a súhlas so spracovaním osobných údajov je potrebné zaslať najneskôr do 06.07.2015 elektronicky na adresu [email protected] alebo písomne na adresu: Národná banka Slovenska, Odbor riadenia ľudských zdrojov, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické alebo prírodovedné

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

4

Kvalifikačné požiadavky:
- ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa technického alebo prírodovedného smeru
- odborná prax 4 roky
- minimálne 3-ročné skúsenosti s návrhom architektúry a programovaním v prostredí Java EE
- praktické znalosti a skúsenosti s návrhom architektúry a programovaním v prostredí Java EE
- praktické skúsenosti s technológiami Spring Framework pre platformu Java EE
- praktické skúsenosti s vývojom webových aplikácií, znalosť CSS3, HTML5, JavaScript/AJAX
- praktické skúsenosti s prácou s relačnými databázami (Oracle, MySql, prípadne iné)
- ovládanie a praktické skúsenosti s vývojovým prostredím Eclipse (príp. NetBeans, IntelliJ)

Ďalšie požiadavky na odborné, osobnostné a sociálne spôsobilosti:
- aktívna znalosť anglického jazyka
- komunikačné zručnosti
- budovanie tímu a tímová spolupráca
- organizačné a koordinačné schopnosti
- spoľahlivosť a zodpovednosť
- flexibilita je vítaná

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 2152689  Dátum zverejnenia: 22.6.2015