Linux administrátor

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (agentúra NASES)

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
1.6.2024
2 200 EUR/mesiacV zmysle 553/2003 Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. Výsledný plat bude predmetom osobného pohovoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• monitorovanie, prevádzka a údržba informačného systému NASES
• správa, údržba, monitorovanie a zabezpečovanie prevádzky iných, zverených informačných systémov
• inštalácia, konfigurácia, ladenie a monitoring HW a SW prostriedkov
• bezpečnostná administrácia informačného systému NASES na úrovni L2
• participácia pri migračných a relokačných prácach v súvislosti s informačnými systémami
• spolupráca pri archivovaní a zálohovaní operačných systémov a aplikačných dát
• návrh a realizácia vysoko-dostupné HW a SW riešení
• inštalácia opravných balíkov a bezpečnostných aktualizácií do operačných systémov, riešenie problémov a komunikácia s podporou
• riešenie problémov a návrh opatrení na predchádzanie vzniku potenciálnych problémov, reportovanie, eskalácia, dohľad nad priebehom riešení technických problémov na ďalšej úrovni podpory
• poskytovanie technických rád a know-how vo zverených oblastiach
• plnenie pracovných úloh a povinností podľa ITIL štandardov, resp. interne definovaných  postupov a smerníc
• vytváranie technickej dokumentácie pre riešenie rôznych problémov a spolupráca pri tvorbe pracovných postupov

Pre výkon práce je potrebný (ak ešte nemáte) občiansky preukaz s čipom s nahratým elektronickým podpisom.

• práca v mimoriadne zaujímavej oblasti IT s celonárodným dosahom
• príležitosť pre rozvoj kariéry a ďalšieho profesionálneho rastu
• flexibilná pracovná doba
• 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• príspevok zamestnávateľa do III. piliera

Informácie o výberovom konaní

Životopis prosím zasielať v slovenskom jazyku.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

Minimálne 2 ročná prax v IT odbore

Počet rokov praxe

2

• pokročilé znalosti v oblasti administrácie operačných systémov OS MS Linux, znalosť TCP/IP, middlewaru,
• skúsenosti s administráciou a konfiguráciou webových a aplikačných serverov (Jboss, Apache,
Tomcat),
• skúsenosti s čítaním a interpretáciou logov aplikácií a systémov (klient-server),
• schopnosť dokumentovať zmeny, incidenty a problémy v ITSM nástroji,
• výhodou: skúsenosti s automatizáciou a skriptovaním, prípadne konfiguračný manažment (Ansible, Puppet),
• výhodou: základné skúsenosti s používaním nástrojov Zabbix, Kibana.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (agentúra NASES) je príspevková organizácia Ministerstva investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Medzi hlavné úlohy agentúry patrí najmä:
Rozvoj a prevádzka centrálnej komunikačnej infraštruktúry Slovenskej republiky.
Rozvoj a prevádzka služieb Ústredného portálu verejnej správy - slovensko.sk.
Rozvoj a prevádzka mnohých ďalších informačných systémov verejnej správy.
Rozvoj a prevádzka systémov informačnej bezpečnosti a systémov na ochranu kybernetického priestoru.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov

Kontakt

ID: 4815335  Dátum zverejnenia: 24.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 200 EUR/mesiac