Štátny radca - asistent sudcu Najvyššieho súdu SR, 6 miest

Najvyšší súd Slovenskej republiky

Najvyšší súd Slovenskej repubiky, Župné nám.13, 814 19 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
Predpokladaný termín nástupu: 01.03.2015

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koncepčná a systémová činnosť pri výkone súdnictva: Vykonávanie analýz podaní doručených Najvyššiemu súdu SR, vypracúvanie ich rozboru a príprava odborných stanovísk k týmto podaniam. Príprava písomných rozhodnutí vo všetkých veciach a vyhotovovanie rozhodnutí procesnej povahy v konaniach pred Najvyšším súdom SR. Vykonávanie aj ďalších činnosti z poverenia predsedu senátu. Sledovanie a vyhľadávanie judikatúry Európskeho súdu pre ľudské práva, Európskeho súdneho dvora a ústavných súdov a právny rozbor tejto judikatúry. Vyhľadávanie a príprava právnych informácií a zabezpečovanie ďalších podkladov k rozhodovacej činnosti v prerokovávaných veciach. Príprava odborných podkladov podľa rozhodnutia predsedu kolégia a predsedu senátu.

Informácie o výberovom konaní

OZNÁMENIE O VYHLÁSENÍ VÝBERU

Predsedníčka Najvyššieho súdu Slovenskej republiky v zmysle zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) a vyhlášky Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky č. 430/2009 Z. z. , ktorou sa ustanovujú podrobnosti o obsadzovaní voľných štátnozamestnaneckých miest na súdoch výberovým konaním a výberom v znení neskorších predpisov (ďalej len „vyhláška“)
v y h l a s u j e v ý b e r
na obsadenie 6 ( šesť ) štátnozamestnaneckých miest pre služobný úrad:
Najvyšší súd Slovenskej republiky so sídlom: Župné nám. č. 13, 814 90 Bratislava.

Obsadzovaná funkcia: štátny radca – asistent sudcu Najvyššieho súdu SR
Druh štátnej služby: stála štátna služba
Odbor štátnej služby: 2.06 Justícia

I.
Stručný opis činností obsadzovaného štátnozamestnaneckého miesta

II.
Predpoklady na vykonávanie štátnej služby
(§ 19 ods. 1 písm. a) až e) zákona)
1) Dosiahnutie veku18 rokov.
2) Spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu.
3) Bezúhonnosť ( preukazuje sa odpisom z registra trestov, ktorý vyžiada najvyšší súd).
4) Splnenie kvalifikačných predpokladov.
5) Ovládanie štátneho jazyka.

Kvalifikačné predpoklady - na obsadzované štátnozamestnanecké miesto sa vyžaduje vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore právo na právnickej fakulte vysokej školy v Slovenskej republike alebo uznaný doklad o vysokoškolskom právnickom vzdelaní vydaný zahraničnou vysokou školou.

III.
Požiadavky na vykonávanie štátnej služby
( § 3 ods. 2, ods. 3 a § 19 ods. 2 zákona, § 3 ods.1 písm. h) vyhlášky)
1) Zdravotná spôsobilosť na vykonávanie štátnej služby na obsadzovanom mieste.
2) Štátne občianstvo Slovenskej republiky ( na obsadzovanom mieste v odbore štátnej služby 2.06 Justícia môže štátnu službu vykonávať len občan Slovenskej republiky - podľa nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 411/2009 Z. z. v spojení s § 3 ods. 2 a 3 zákona)
3) Aktívna znalosť jedného z troch cudzích jazykov – anglický jazyk, nemecký jazyk alebo francúzsky jazyk (slovom aj písmom).

Na obsadzované štátnozamestnanecké miesto nie je potrebné oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami podľa zákona č. 215/2004 Z. z. o ochrane utajovaných skutočnosti v znení neskorších predpisov.

IV.
Požadované schopnosti a odborné skúsenosti
(§19 ods. 2 písm. c) zákona, § 3 ods.1 písm. h) vyhlášky)
1) Znalosť práce s PC ( najmä Microsoft Word, Microsoft Outlook, Microsoft Excel, Internet ) .
2) Znalosť a skúsenosti s vyhľadávaním právnych informácii na webových stránkach EÚ.
3) Pragmatický postoj k úlohám, všeobecný prehľad, schopnosť pracovať v tíme, vyrovnaný
postoj k pracovnému zaťaženiu, flexibilita, komunikatívnosť, samostatnosť, zodpovednosť.

V.
Zoznam požadovaných dokladov
( § 5 vyhlášky)
1) Písomná žiadosť uchádzača o zaradenie do výberu, v ktorej uchádzač uvedie:
a) požiadavku na zaradenie do vyhláseného výberu na obsadenie funkcie štátny radca – asistent sudcu Najvyššieho súdu SR, stála štátna služba, odbor štátnej služby: 2.06 Justícia, dátum a vlastnoručný podpis uchádzača; na žiadosti, v ktorých bude absentovať požiadavka o zaradenie do predmetného výberu (napr. ak uchádzač podá žiadosť o prijatie do zamestnania na obsadzovanú funkciu) sa nebude prihliadať,
b) označenie jedného z troch cudzích jazykov, z ktorého vykoná písomný preklad textu (preklad textu možno vykonať z anglického jazyka, nemeckého jazyka alebo francúzskeho jazyka),
c) udelenie súhlasu pre Najvyšší súd Slovenskej republiky na spracúvanie a zverejnenie osobných údajov uchádzača podľa zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov pre účely výberu (konkretizovať výber) až do ukončenia výberu (dátum a vlastnoručný podpis uchádzača),
d) telefonický kontakt, prípadne aj e- mailovú adresu.
2) Kópia diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o získaní vysokoškolského vzdelania druhého stupňa v študijnom odbore právo na právnickej fakulte vysokej školy v Slovenskej republike alebo rozhodnutie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (Stredisko na uznávanie dokladov o vzdelaní) o uznaní dokladu o vysokoškolskom právnickom vzdelaní vydaného zahraničnou vysokou školou za rovnocenný s dokladom o vysokoškolskom vzdelaní druhého stupňa v študijnom odbore právo na právnickej fakulte vysokej školy v Slovenskej republike.
3) Súhlas s vyžiadaním odpisu z registra trestov (dátum a vlastnoručný podpis uchádzača), v ktorom uchádzač uvedie údaje potrebné k vyžiadaniu odpisu z registra trestov podľa § 13 ods. 4) v spojení s § 10 ods.4 zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení .

4) Profesijný štruktúrovaný životopis (dátum a vlastnoručný podpis uchádzača).
5) Písomné čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu, ( dátum
a vlastnoručný podpis uchádzača).

6) Písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, v diplome
alebo v inom rovnocennom doklade o dosiahnutom vysokoškolskom vzdelaní a profesijnom
štruktúrovanom životopise, (dátum a vlastnoručný podpis uchádzača).

7) Písomné čestné vyhlásenie o štátnom občianstve Slovenskej republiky, ( dátum a vlastnoručný podpis
uchádzača).

8) Písomné čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie funkcie obsadzovanej týmto
výberom ( dátum a vlastnoručný podpis uchádzača).

9) Ak ide o uchádzača, ktorý vykonáva alebo vykonával podnikateľskú činnosť, originál potvrdenia
príslušného daňového orgánu o splnení všetkých povinností a originál potvrdenia príslušného orgánu o splnení všetkých odvodových povinností.

Uchádzač je povinný k žiadosti o zaradenie do výberu (časť V. bod 1) priložiť všetky požadované doklady (časť V. bod 2 až 9) v lehote stanovenej v časti VII. tohto vyhlásenia. Rovnako aj v prípade elektronicky podanej žiadosti je uchádzač povinný v lehote stanovenej na podanie žiadosti doložiť všetky požadované doklady minimálne elektronicky a písomne ich doloží najneskôr v deň konania výberu pred jeho začatím spolu s písomnou žiadosťou.
Ak sa do výberu prihlási uchádzač, ktorý je štátnym zamestnancom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, požadované doklady sa okrem písomnej žiadosti ( s náležitosťami podľa bodu 1 písm. a, b, c, časti V. tohto vyhlásenia) nepredkladajú (§ 5 ods. 2, ods. 3 vyhlášky).

VI.
Forma a obsah výberu
Výber pozostáva z
1) písomnej časti, ktorú tvorí
a) odborný písomný test zo znalostí Ústavy Slovenskej republiky, všeobecne záväzných právnych predpisov týkajúcich sa organizácie a činnosti súdov, ako aj zo znalostí z oblasti trestného práva, občianskeho práva, obchodného práva, pracovného práva a správneho práva,
b) prípadová štúdia obsahujúca opis možnej, prípadne skutočnej situácie, ktorej riešenie navrhne uchádzač,
c) písomný preklad textu z cudzieho jazyka.

2) ústnej časti, ktorá pozostáva
a) z prezentácie uchádzača o svojej osobe, odbornej praxi, ako aj motivácie na výkon
činnosti na obsadzovanom mieste,
b) odpovedí uchádzača na otázky členov výberovej komisie ( otázky členov výberovej komisie budú
zamerané na overenie odborných, osobnostných a iných predpokladov potrebných na vykonávanie
činnosti na obsadzovanom mieste, ďalej verbálny prejav, všeobecný prehľad, rýchlosť uvažovania
a schopnosť tvorivého myslenia uchádzača).

VII.
Lehota a miesto na podanie žiadosti o zaradenie do výberu s požadovanými dokladmi

Písomnú žiadosť o zaradenie do výberu spolu s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť na adresu: Najvyšší súd Slovenskej republiky, Župné nám. č. 13, 814 90 Bratislava (ďalej len „najvyšší súd“) najneskôr do 12.januára 2015 (vrátane). Žiadosť je možné doručiť osobne do podateľne najvyššieho súdu (prízemie) alebo zaslať poštou. Obálku žiadame viditeľne označiť : „VK Spr 1267/2014 NEOTVÁRAŤ“ .
Žiadosť o zaradenie do výberu spolu s požadovanými dokladmi možno podať aj elektronickými prostriedkami, najneskôr do 12. januára 2015 (vrátane) na elektronickú adresu: [email protected]

Ak uchádzač podá žiadosť s požadovanými dokladmi elektronickými prostriedkami, je povinný najneskôr v deň uskutočnenia výberu (pred jeho začatím) doručiť tieto najvyššiemu súdu aj písomne, resp. v listinnej podobe.
Na žiadosti uchádzačov doručené najvyššiemu súdu po 12.januári 2015 sa nebude prihliadať. Rovnako sa nebude prihliadať na žiadosti, v ktorých bude absentovať požiadavka na zaradenie do vyhláseného výberu.

Rozhodujúci je dátum podania na poštovú prepravu (odtlačok pečiatky pošty na obálke zásielky) alebo dátum podania v podateľni najvyššieho súdu.

Prihláseného uchádzača, ktorý bude spĺňať požadované predpoklady a požiadavky na vykonávanie štátnej služby a ktorý podal žiadosť o zaradenie do výberu s požadovanými dokladmi (písomne alebo elektronicky) v stanovenej lehote, najvyšší súd pozve písomnou pozvánkou na výber najmenej sedem dní pred jeho uskutočnením. V pozvánke sa uvedie miesto, čas a spôsob uskutočnenia výberu.
Pozvánky budú doručované e-mailom ako aj poštou doporučenou zásielkou na adresu uchádzača uvedenú v žiadosti o zaradenie do výberu
Ďalšie informácie na tel. č.: 02/323 04 612.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Francúzsky jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Znalosť a skúsenosti s vyhľadávaním právnych informácii na webových stránkach EÚ. Pragmatický postoj k úlohám, všeobecný prehľad, schopnosť pracovať v tíme, vyrovnaný

Najvyšší súd SR je najvyšším orgánom súdnej moci v Slovenskej republike.
Jeho pôsobnosť vykonávajú senáty a ich predsedovia, kolégiá a ich predsedovia, plénum, predseda a podpredseda najvyššieho súdu.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 1959146  Dátum zverejnenia: 16.12.2014