Odborný radca stála štátna služba

Najvyšší súd Slovenskej republiky

Najvyšší súd Slovenskej repubiky, Župné nám.13, 814 19 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
Predpokladaný termín nástupu 01.06.2014
Mzdové podmienky (brutto)
Podľa Nariadenia vlády SR č.440/2013 Z.z., 7.platová trieda

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Samostatné ucelené odborné činnosti v odbore dokumentácie , analytiky a zahraničných vzťahov: Odborná korešpondencia so zahraničím, zabezpečovanie spolupráce najvyššieho súdu s partnerskými súdmi v zahraničí, medzinárodnými organizáciami a ich orgánmi, vedenie agendy vyplývajúcej zo záväzkov spojených s členstvom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky v Asociácii Štátnych rád a Najvyšších správnych súdov Európskej únie, organizačné a protokolárne zabezpečovanie zahraničných pracovných ciest predsedu, podpredsedu a sudcov najvyššieho súdu, ako aj návštev zahraničných predstaviteľov na úrovni predsedu a podpredsedu najvyššieho súdu.

Informácie o výberovom konaní

OZNÁMENIE O VYHLÁSENÍ VÝBERU

Predseda Najvyššieho súdu Slovenskej republiky v zmysle zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) a vyhlášky Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky č. 430/2009 Z. z. , ktorou sa ustanovujú podrobnosti o obsadzovaní voľných štátnozamestnaneckých miest na súdoch výberovým konaním a výberom v znení vyhlášky č. 150/2011 Z. z. (ďalej len „vyhláška“)
v y h l a s u j e v ý b e r
na obsadenie 1 (jedného) voľného štátnozamestnaneckého miesta pre služobný úrad:
Najvyšší súd Slovenskej republiky so sídlom: Župné nám. č. 13, 814 90 Bratislava.

Druh štátnej služby: stála štátna služba
Obsadzovaná funkcia: odborný radca, 7.platová trieda
Odbor štátnej služby: 2.06 Justícia
Organizačný útvar: Odbor dokumentácie, analytiky a zahraničných vzťahov

I.
Stručný opis činností obsadzovaného štátnozamestnaneckého miesta

II.
Predpoklady na vykonávanie štátnej služby
(§ 19 ods. 1 písm. a) až e) zákona)
1) dosiahnutie veku18 rokov,
2) spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
3) bezúhonnosť, ktorá sa preukazuje výpisom z registra trestov nie starším ako 3 mesiace,
4) splnenie kvalifikačných predpokladov - na obsadzované štátnozamestnanecké miesto sa vyžaduje
vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa,
5) ovládanie štátneho jazyka.

III.
Požiadavky na vykonávanie štátnej služby
( § 3 ods. 2, ods. 3 a § 19 ods. 2 zákona )
1) zdravotná spôsobilosť na vykonávanie štátnej služby na obsadzovanom mieste,
2) štátne občianstvo Slovenskej republiky (obsadzované miesto v odbore štátnej služby 2.06 Justícia podľa nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 411/2009 Z. z. ktorým sa ustanovujú štátnozamestnanecké miesta, na ktorých môže štátnu službu vykonávať len občan Slovenskej republiky v spojení s § 3 ods. 2 a 3 zákona, je štátnozamestnaneckým miestom, na ktorom môže štátnu službu vykonávať len občan Slovenskej republiky).

Na obsadzované štátnozamestnanecké miesto nie je potrebné oprávnenie na oboznamovanie
sa s utajovanými skutočnosťami podľa zákona č. 215/2004 Z. z. o ochrane utajovaných skutočnosti v znení neskorších predpisov.

IV.
Požadované schopnosti a odborné skúsenosti
(§19 ods. 2 písm. c) zákona, § 3 ods.1 písm. h) vyhlášky)
1) aktívna znalosť anglického jazyka (slovom aj písmom),
2) znalosť práce s PC ( najmä Microsoft Word, Microsoft Outlook, Microsoft Excel , Internet )
3) znalosť a skúsenosti s vyhľadávaním informácii na webových stránkach EÚ,
4) pragmatický postoj k úlohám, schopnosť pracovať v tíme, flexibilita, komunikatívnosť,
samostatnosť, zodpovednosť.

V.
Zoznam požadovaných dokladov
( § 5 vyhlášky)
1) písomná žiadosť uchádzača o zaradenie do výberu (uchádzač v žiadosti výslovne uvedie, že
žiada o zaradenie do vyhláseného výberu na obsadenie funkcie odborný radca v stálej štátnej
službe, v odbore štátnej služby: 2.06 Justícia , organizačný útvar: Odbor dokumentácie, analytiky
a zahraničných vzťahov); v žiadosti uchádzač uvedie aj telefonický kontakt, prípadne aj e- mailovú
adresu; uchádzač je povinný priložiť k žiadosti o zaradenie do výberu všetky požadované doklady
v lehote stanovenej v časti VII. tohto vyhlásenia,
2) písomné udelenie súhlasu uchádzačom pre Najvyšší súd SR na spracúvanie a zverejnenie
jeho osobných údajov podľa zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov na účely
výberu až do ukončenia výberu (súčasťou žiadosti o zaradenie do výberu)
3) kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom
vzdelaní,
4) výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace (originál),
5) profesijný štruktúrovaný životopis,
6) písomné čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
7) písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, vo vysvedčení,
v diplome alebo v inom rovnocennom doklade o najvyššom dosiahnutom vzdelaní a profesijnom
štruktúrovanom životopise,
8) písomné čestné vyhlásenie o štátnom občianstve Slovenskej republiky ,
9) ak ide o uchádzača, ktorý vykonáva alebo vykonával podnikateľskú činnosť, potvrdenie
príslušného daňového orgánu o splnení všetkých povinností a potvrdenie príslušného
orgánu o splnení všetkých daňových povinností.

Ak sa do výberu prihlási uchádzač, ktorý je štátnym zamestnancom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, požadované doklady sa okrem písomnej žiadosti, ktorej súčasťou je aj udelenie súhlasu podľa zákona č. 122/2013 Z. z. nepredkladajú (§ 5 ods. 2, ods. 3 vyhlášky).

VI.
Forma a obsah výberu
Výber pozostáva z
1) písomnej časti, ktorú tvorí
a) odborný písomný test - 25 otázok
b) preklad textu z anglického jazyka do slovenského jazyka
c) preklad textu zo slovenského jazyka do anglického jazyka

2) ústnej časti, ktorá pozostáva
a) z prezentácie uchádzača o svojej osobe, odbornej praxi, ako aj motivácie na výkon
činnosti na obsadzovanom mieste,
b) odpovedí uchádzača na otázky členov výberovej komisie.

VII.
Lehota a miesto na podanie žiadosti o zaradenie do výberu s požadovanými dokladmi

Písomnú žiadosť o zaradenie do výberu spolu s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť na adresu: Najvyšší súd Slovenskej republiky, Župné nám. č. 13, 814 90 Bratislava (ďalej len „najvyšší súd“) najneskôr do 7. mája 2014 (vrátane). Žiadosť je možné doručiť osobne do podateľne najvyššieho súdu (prízemie) alebo zaslať poštou. Obálku žiadame označiť : „VK 452/2014 NEOTVÁRAŤ“ .
Žiadosť o zaradenie do výberu spolu s požadovanými dokladmi možno podať aj elektronickými prostriedkami, najneskôr do 7. mája 2014 (vrátane) na elektronickú adresu: [email protected]

Ak uchádzač podá žiadosť s požadovanými dokladmi elektronickými prostriedkami, je povinný najneskôr v deň uskutočnenia výberu (pred jeho začatím) doručiť tieto najvyššiemu súdu aj písomne, resp. v listinnej podobe.

Na žiadosti uchádzačov doručené najvyššiemu súdu po 7. máji 2014 sa nebude prihliadať. Rovnako sa nebude prihliadať na žiadosti, v ktorých bude absentovať požiadavka o zaradenie do výberu (napr. ak uchádzač podá žiadosť o prijatie do zamestnania na obsadzovanú funkciu).

Rozhodujúci je dátum podania na poštovú prepravu (odtlačok pečiatky pošty na obálke zásielky) alebo dátum podania v podateľni najvyššieho súdu.

Prihláseného uchádzača, ktorý bude spĺňať požadované predpoklady a požiadavky na vykonávanie štátnej služby a ktorý podal žiadosť o zaradenie do výberu s požadovanými dokladmi (písomne alebo elektronicky) v stanovenej lehote, najvyšší súd pozve písomnou pozvánkou na výber najmenej sedem dní pred jeho uskutočnením. V pozvánke sa uvedie miesto, čas a spôsob uskutočnenia výberu.
Pozvánky budú doručované e-mailom ako aj poštou doporučenou zásielkou na adresu uchádzača uvedenú v žiadosti o zaradenie do výberu. Predpokladaný termín výberu je 29.máj 2014 (štvrtok) so začiatkom o 9,00 hod. na najvyššom súde.

Ďalšie informácie na tel. č.: 02/323 04 612.

V Bratislave 15. apríla 2014

JUDr. Štefan Harabin
p r e d s e d a
Najvyššieho s ú d u
Slovenskej republiky

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Strojopis - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

aktívna znalosť anglického jazyka (slovom aj písmom), znalosť a skúsenosti s vyhľadávaním informácii na webových stránkach EÚ, pragmatický postoj k úlohám, schopnosť pracovať v tíme, flexibilita, komunikatívnosť, samostatnosť, zodpovednosť.

Najvyšší súd SR je najvyšším orgánom súdnej moci v Slovenskej republike.
Jeho pôsobnosť vykonávajú senáty a ich predsedovia, kolégiá a ich predsedovia, plénum, predseda a podpredseda najvyššieho súdu.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 1720026  Dátum zverejnenia: 23.4.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Podľa Nariadenia vlády SR č.440/2013 Z.z., 7.platová trieda