Špecialista v oblasti trestného práva

Ministerstvo spravodlivosti SR

Miesto práce
Račianska 71, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 429 EUR/mesiac- základná zložka mzdy: ôsma platová trieda v zmysle zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov, štátnemu zamestnancovi je možné priznať osobný príplatok za kvalitné plnenie služobných úloh

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Organizačný útvar odbor trestného súdnictva
Nadriadený organizačný útvar sekcia trestného práva
Odbor štátnej služby 2.06 - Justícia
Obsadzované štátnozamestnanecké
miesto vo funkcii
hlavný štátny radca
Druh štátnej služby stála štátna služba
Najnáročnejšia činnosť • tvorba stratégie a štátnej politiky vo vymedzenej oblasti na úrovni
ministerstva • koncepčná a koordinačná činnosť v oblasti štátnej
služby na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej
správy alebo orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti
na celoštátnej úrovni • kontrolná, inšpekčná, dozorná činnosť
s celospoločenským dosahom na úrovni ministerstva • právne
zastupovanie ministerstva pred súdmi Slovenskej republiky • tvorba
zákonov vo vymedzenom úseku na úrovni ministerstva • vybavovanie
sťažností na úrovni ministerstva
Bližšie určená najnáročnejšia činnosť • koncepčná, koordinačná a kontrolná činnosť v oblasti trestného
práva vo vzťahu k súdom Slovenskej republiky na všetkých
stupňoch sústavy súdov Slovenskej republiky • právne zastupovanie
ministerstva spravodlivosti pred Najvyšším súdom Slovenskej
republiky • prieskumná činnosť zameraná na zákonnosť postupu a
rozhodnutí súdov • kontrola v oblasti trestného práva vo vzťahu k
súdom Slovenskej republiky na všetkých stupňoch sústavy súdov
Slovenskej republiky • vypracovávanie podkladov a stanovísk v oblasti
trestného práva • sledovanie postupu súdov v trestných konaniach
neskončených do dvoch rokov od nápadu na súd a vo väzobných
veciach v trvaní nad jeden rok • analýzy vývoja trestných konaní
a aplikácie vybraných ustanovení Trestného zákona a Trestného
poriadku • členstvo v expertných skupinách v oblasti trestného
práva • plnenie úloh zo strategických materiálov v oblasti trestného
práva • kooperácia s ostatnými ministerstvami, súdmi a generálnym
riaditeľstvom Zboru väzenskej a justičnej stráže • vybavovanie
sťažností a žiadostí v oblasti trestného práva a trestného konania

- 5 dní dovolenky nad rámec zákona v súlade s vyššou kolektívnou zmluvou
- štátny zamestnanec má počas prvých 10 dní dočasnej PN v kalendárnom roku nárok na príplatok k náhrade príjmu pri dočasnej PN
- príspevok do DDS
- Multisport karta
- profesijný a odborný rozvoj

Ďalšia činnosť: • tvorba všeobecne záväzných právnych predpisov
v príslušnom odbore na úrovni ministerstva Ostatné činnosti, ktoré
súvisia so zaradením štátneho zamestnanca v organizačnej štruktúre
služobného úradu: • spolupráca s ostatnými organizačnými útvarmi
pri výkone pôsobnosti sekcie, odboru v oblasti trestného práva podľa
pokynov nadriadených Zoznam právnych predpisov, prípadne okruh
oblastí, ktorých znalosť sa bude u uchádzačov overovať v rámci
výberového konania: - Zákon č. 460/1992 Zb. Ústava SR - Zákon č.
300/2005 Z. z. Tresný zákon v znení neskorších predpisov - Zákon
č. 301/2005 Z. z. Tresný poriadok v znení neskorších predpisov
Úspešný vybraný uchádzač bude povinný sa preukázať zdravotnou
spôsobilosťou - lekársky posudok.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Ministerstvo spravodlivosti SR je ústredným orgánom štátnej správy pre súdy a väzenstvo. V rozsahu a spôsobom ustanoveným zákonom vykonáva správu súdov v oblasti personálnej, finančnej, organizačnej a ekonomickej, a plní ďalšie úlohy podľa zákona.
ID: 4797675  Dátum zverejnenia: 2.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 429 EUR/mesiac