Hlavný štátny radca

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR

Miesto práce
Stromová 1, 813 30 Bratislava, Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
Podľa zákona č. 400/2009 Z.z. Zákon o štátnej službe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Forma:
výber z občanov

Druh štátnej služby:
dočasná štátna služba

Obsadzovaná funkcia:
hlavný štátny radca

Počet obsadzovaných miest:
1

Odbor štátnej služby:
1.03 Medzinárodná spolupráca, finančné prostriedky európskych spoločenstiev

Organizačný útvar:
Sekcia štrukturálnych fondov EÚ; odbor posudzovania verejných obstarávaní a nezrovnalostí

Hlavné úlohy:
Koordinovanie celoštátneho a medzištátneho systému a určovanie zásad alebo postupov čerpania prostriedkov Európskej únie na úrovni ministerstva; kontrola procesov verejného obstarávania v rámci národných projektov a projektov technickej pomoci; evidencia nezrovnalostí, vrátane ich oznámenia platobnému orgánu/certifikačnému orgánu; príprava stanoviska k žiadostiam o prehodnotenie záverov z administratívnej kontroly žiadosti o platbu predložených prijímateľmi; koordinovanie a usmerňovanie RO/SORO a prijímateľov v oblasti riadenia/finančného riadenia štrukturálnych fondov EÚ; poskytovanie súčinnosti pri kontrole delegovaných právomocí na SORO.

Kvalifikačné predpoklady:
VŠ vzdelanie II. stupňa

Osobitné kvalifikačné predpoklady:
Nevyžadujú sa.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ďalšie požadované odborné poznatky, schopnosti a osobnostné predpoklady:
Znalosť problematiky verejného obstarávania; znalosť problematiky v oblasti štrukturálnych fondov; základné ovládanie všeobecne záväzných právnych predpisov v oblasti verejného práva, ďalej v oblasti finančníctva, účtovníctva a rozpočtu; minimálne dvojročná prax v oblasti verejného obstarávania/kontroly verejného obstarávania; zodpovednosť, inovačný a tvorivý prístup k riešeniu problémov, komunikačné schopnosti, rozhodnosť, presvedčivá argumentácia; ovládanie práce s PC (Word, Excel, Internet, Outlook).

Oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami:
Nevyžaduje sa.

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR je ústredným orgánom štátnej správy pre základné školy, stredné školy a vysoké školy; školské zariadenia; celoživotné vzdelávanie; vedu a techniku; štátnu starostlivosť o mládež.
ID: 1798749  Dátum zverejnenia: 11.7.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Podľa zákona č. 400/2009 Z.z. Zákon o štátnej službe