Odborný pracovník v oblasti štrukturálnych fondov

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Špitálska, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 076 - 2 400 EUR/mesiacPlatová trieda 8. v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Mzdové podmienky budú upresnené na pracovnom pohovore v závislosti od skúseností uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Organizačný útvar: odbor sociálnej ekonomiky, sekcia práce

Počet obsadzovaných miest:1

Dohodnutý druh práce:

Koordinačná a metodická činnosť v rámci využívania finančných prostriedkov Európskej únie a iných verejných zdrojov alebo finančných prostriedkov iných finančných nástrojov.

Opis pracovných činností:

Koordinačná a metodická činnosť v rámci využívania finančných prostriedkov Európskej únie a iných verejných zdrojov v oblasti sociálnej ekonomiky.

• pripravuje podklady a spracováva návrhy konaní v prípadoch, v ktorých je MPSVR SR prvostupňový správny orgán

• analyzuje legislatívny rámec sociálnej ekonomiky a sociálneho podnikania, spracováva návrhy na jeho úpravu,

• komplexne zastrešuje problematiku zákona o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch v zmysle analytických, syntetických, metodických, poradenských, konzultačných a iných odborných prác a postupov,

• podieľa sa na tvorbe jednotnej metodiky posudzovania sociálnych podnikov a žiadostí o priznanie štatútu registrovaného sociálneho podniku (ďalej „RSP“),

• podieľa sa na metodickom usmerňovaní RC SE, na tvorbe vzorov dokumentov pre potreby Regionálnych centier sociálnej ekonomiky (ďalej „RC SE“) a RSP v súvislosti s implementáciou zákona o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch  v kontexte NP ISE II a možností využívania priamej a nepriamej podpory RSP,

• spracováva a aktualizuje odborné stanoviská k otázkam týkajúcim sa implementácie zákona o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch,

• v súvisiacich témach pripravuje osnovy a obsah vzdelávania zamestnancov NP ISE II a odbornej podpory aktérov SE, spracováva vstupy do projektových správ a súhrnnej správy o stave SE/SP za oblasť svojho pôsobenia,

• na základe poverenia sa zúčastňuje na tuzemských a zahraničných pracovných stretnutiach nevyhnutných pre výkon svojej činnosti, zúčastňuje sa na odborných podujatiach, vzdelávacích aktivitách,

• vykonáva ďalšie odborné činnosti na základe pokynov  vedúceho zamestnanca.

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady a prílohy:

- žiadosť o zaradenie do výberového procesu,
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- kópia vysvedčenia, alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
- písomný súhlas so spracovávaním svojich osobných údajov za účelom obsadenia pozície v súlade s ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Žiadosť s dokladmi a prílohami doručte do podateľne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava, alebo poštou na adresu: Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, osobný úrad, Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava, v obálke označenej heslom: „pohovor na obsadenie pracovnej pozície“: Odborný pracovník v oblasti štrukturálnych fondov

Termín podávania žiadostí je od 10.05.2024 do 17.05.2024

Predpokladaný nástup: dohodou

Trvanie pracovného pomeru: na dobu určitú, najdlhšie na 1 rok s možnosťou predĺženia.

Plat: Platová trieda 8. v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo - vítané

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

vítaná odborná prax: minimálne 3 roky v oblasti sociálna ekonomika, sociálne podnikanie alebo právo

Počet rokov praxe

3

Kvalifikačný predpoklad

Vzdelanie: vysokoškolské vzdelanie II. stupňa

Osobitný kvalifikačný predpoklad: nevyžaduje sa

Študijný odbor: vítané -právo

Odborná prax: vítaná -minimálne tri roky v oblasti sociálna ekonomika, sociálne podnikanie, alebo právo a legislatíva

Požiadavky

Jazykové znalosti: vítané -AJ – úroveň A2

Počítačové znalostiznalosti a skúsenosti s prácou v prostredí MS Excel na pokročilej úrovni, súčasti balíka MS Office na pokročilej úrovni

Ďalšie požiadavky: samostatnosť, flexibilita, spoľahlivosť, komunikatívnosť, asertivita, schopnosť pracovať v tíme.

Ústredný orgán štátnej správy
ID: 4827005  Dátum zverejnenia: 10.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 076 EUR/mesiac