Generálny štátny radca – generálny riaditeľ sekcie - sekcia rozvoja vidieka a priamych platieb

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Miesto práce
Dobrovičova 12, Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe ...

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Služobný úrad
Dobrovičova 12
812 66 Bratislava

Druh štátnej služby: stála štátna služba

Obsadzovaná funkcia: generálny štátny radca – vedúci zamestnanec, generálny riaditeľ
sekcie

Odbor štátnej služby: 2.10 Pôdohospodárstvo

Organizačný útvar: Sekcia rozvoja vidieka a priamych platieb

Počet obsadzovaných štátnozamestnaneckých miest: 1

Koordinovanie celoštátneho a medzištátneho systému s najširšími vonkajšími a vnútornými väzbami na ďalšie zložité a rozsiahle systémy rôznych odborov a smerov s dôsledkami za rozhodnutia s celoštátnym a medzinárodným dosahom na úrovni ministerstva vrátane čerpania prostriedkov Európskych spoločenstiev. Tvorba stratégie a štátnej politiky na úrovni ministerstva.
Tvorba stratégie a štátnej politiky a programových dokumentov v oblasti rozvoja vidieka a rybného hospodárstva v podmienkach SR v súlade s SPP EÚ a SRP EÚ.
Riadi výkon štátnej správy v oblasti starostlivosti o rozvoj ekologického poľnohospodárstva.
Koordinácia odborného a celoživotného vzdelávania v pôdohospodárstve a rozvoji vidieka
v medziach platnej legislatívy SR a EÚ.
Riadi výkon hodnotiacej komisie pre hodnotenie obsahových námetov informačných aktivít PRV SR 2007 – 2013, PRV SR 2014 - 2020.
Zabezpečuje plnenie úloh riadiacej jednotky SR pre EPFRV..
Zabezpečuje plnenie úloh príslušného orgánu vo vzťahu k PPA (akreditácia a dohľad nad PPA), ako aj riadiaceho orgánu pre PRV SR 2007 – 2013 okrem operácií technickej pomoci a PRV SR 2014 – 2020 a riadiaceho orgánu pre OP RH SR 2007 – 2013 a OP RH 2014 - 2020.
Zabezpečuje metodické riadenie, usmerňovanie, prípravu a realizáciu kontraktov s Agentúrou pre rozvoj vidieka, Agroinštitútom Nitra, š.p. a metodické riadenie a usmerňovanie v oblasti rozvoja a vidieka (okrem technickej pomoci), prípravu a realizáciu zmlúv s PPA.
V správnom konaní rozhoduje o odvolaniach proti rozhodnutiam ÚKSÚP vydaným podľa zákona o ekologickom poľnohospodárstve a podľa zákona o aplikácii čistiarenského kalu a dnových sedimentov do pôdy.
Riadi a usmerňuje priame platby, poradenstvo a krížové plnenie.
V konaní o žiadosti podľa zákona č. 528/2008 Z. z. o pomoci a podpore poskytovanej z fondov Európskeho spoločenstva rozhoduje o žiadosti o preskúmanie rozhodnutia vydaného PPA vo veci poskytnutia podpôr v oblasti rozvoja vidieka. Vykonáva funkciu predsedu monitorovacieho výboru PRV SR 2007 – 2013, PRV SR 2014 -2020, OP RH SR 2007 – 2013, OP RH 2014 - 2020 a člena Národného monitorovacieho výboru pre Národný strategický referenčný rámec.
Schvaľuje riadiacu dokumentáciu na úrovni OP RH 2014 – 2020 a príslušnú riadiacu dokumentáciu pre výber a implementáciu projektov v rámci OP RH 2014 – 2020.
Riadi činnosť podriadených odborov sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb.
Zodpovedá za prípravu súhrnných podkladov a materiálov za uvedené oblasti. Vykonáva základnú finančnú kontrolu.

Informácie o výberovom konaní

Dátum podania žiadostí spolu s požadovanými dokladmi
do 06. 06. 2016. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, resp. dátum zaslania e-mailom kontaktnej osobe.

S označením na obálke a v žiadosti:
VK č. 2016/17

Na adresu:
osobný úrad

alebo
e-mailom kontaktnej osobe: [email protected] (pri zaslaní e-mailom je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi služobnému úradu aj písomne najneskôr v deň uskutočnenia výberu).

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami na úrovni stupňa V - Vyhradené, ovládanie problematiky EÚ, ovládanie práce s PC

Ministerstvo pôdohospodárstva SR je ústredným orgánom štátnej správy SR pre poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo, rybárstvo, poľovníctvo a potravinárstvo.
ID: 2578283  Dátum zverejnenia: 25.5.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe ...