Štátny radca – Odbor finančného riadenia SPP - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Miesto práce
Dobrovičova 12, Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe ...

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Služobný úrad
Dobrovičova 12
812 66 Bratislava

Druh štátnej služby: stála štátna služba

Obsadzovaná funkcia: štátny radca

Odbor štátnej služby: 2.02 Financie

Organizačný útvar: Odbor finančného riadenia SPP
Počet obsadzovaných štátnozamestnaneckých miest: 2

Hlavné úlohy:
- Koncepčné alebo metodické činnosti na úrovni ústredného orgánu štátnej správy v oblasti finančného riadenia týkajúceho sa európskych poľnohospodárskych fondov (PF) v podmienkach Slovenskej republiky.
- Tvorba podkladov pre stanoviská na rokovania výborov zriadených Európskou komisiou (EK) alebo pracovných skupín zriadených Radou EÚ.
- Metodické a koncepčné práce súvisiace s tvorbou a aktualizáciou koncepcie finančného riadenia pre Európsky poľnohospodársky záručný fond (EPZF) a Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV).
- Sleduje príjem prostriedkov PF z rozpočtu Európskej Únie na osobitný mimorozpočtový účet MPRV SR, realizuje prevod prijatých prostriedkov EÚ na stanovené účty Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) a ostatných organizácii rezortu.
- Spracováva účtovnícke a štatistické databázy, ktoré slúžia na účely prípravy rozpočtu a záverečného účtu kapitoly MPRV SR a rôznorodých ekonomických analýz.
- Spolupodieľa sa na príprave rozpočtu a záverečného účtu kapitoly MPRV SR za oblasti EPZF a Programu rozvoja vidieka SR /PRV SR/ 2014 – 2020 a na príprave koncepcie a metodiky opatrenia PRV 2014-20 - Vzájomné fondy.
- Monitoruje a koordinuje uzatváranie PRV SR 2007 - 2013.
- Vykonáva predbežnú a priebežnú finančnú kontrolu v zmysle zák. č. 502/2001 Z. z..

Informácie o výberovom konaní

Dátum podania žiadostí spolu s požadovanými dokladmi
do 28. 8. 2015. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, resp. dátum zaslania e-mailom kontaktnej osobe.

S označením na obálke a v žiadosti:
výber č. 2015/35

Na adresu:
osobný úrad

alebo

e-mailom kontaktnej osobe: [email protected] (pri zaslaní e-mailom je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi služobnému úradu aj písomne najneskôr v deň uskutočnenia výberu).

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, matematické, technické

Makroekonomický prehľad v národohospodárskom sektore SR a v odvetví MPRV SR, práca s PC- Excel, Access- vítaný, anglický jazyk - pasívne

Ministerstvo pôdohospodárstva SR je ústredným orgánom štátnej správy SR pre poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo, rybárstvo, poľovníctvo a potravinárstvo.
ID: 2226502  Dátum zverejnenia: 18.8.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe ...