Štátny radca – kontrolný manažér - oddelenie overovania projektov ROP a OP BK - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Miesto práce
Dobrovičova 12, Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe ...

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Služobný úrad
Dobrovičova 12
812 66 Bratislava

Druh štátnej služby: stála štátna služba

Obsadzovaná funkcia: štátny radca - kontrolný manažér

Odbor štátnej služby: 1.03 medzinárodná spolupráca, finančné prostriedky ES

Organizačný útvar: oddelenie overovania projektov ROP a OP BK

Počet obsadzovaných štátnozamestnaneckých miest: 2

Hlavné úlohy:
Koordinovanie celoštátneho alebo medzištátneho subsystému súvisiaceho s čerpaním prostriedkov Európskych spoločenstiev s dôsledkami za rozhodnutia s celoštátnym alebo medzinárodným dosahom na úrovni Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.
V rámci Regionálneho operačného programu a Operačného programu Bratislavský kraj:
- vykonáva administratívnu kontrolu obstarávania tovarov, služieb a stavebných prác
- participuje na overovaní a kontrole oprávnenosti, reálnosti, správnosti a neprekrývaní výdavkov v žiadostiach o platbu
- participuje na výkone administratívnej kontroly zmien projektov
- kontroluje dodržiavanie a súlad realizácie projektov s legislatívou SR a ES najmä v oblasti verejného obstarávania, životného prostredia, rovnosti a nediskriminácie a dodržiavania požiadaviek na informovanie a publicitu
- participuje na výkone kontroly na mieste
- participuje na implementácii programov a na výkone kontroly projektov technickej pomoci OPBK
- rozpracúva koncepčné, metodické a organizačné materiály v súvislosti s čerpaním pomoci zo štrukturálnych fondov
- zabezpečuje metodickú činnosť a rozpracúva usmernenia a manuály v súvislosti s implementáciou programov
- zabezpečuje zber údajov do IT monitorovacieho systému pre zhromažďovanie spoľahlivých finančných a štatistických informácií o vykonávaní pomoci
- zabezpečuje komunikáciu so žiadateľom /prijímateľom
- zabezpečuje komunikáciu s kooperujúcimi zložkami RO / SORO
- odhaľuje nezrovnalosti, zabezpečuje agendu podávania hlásení o zistených nezrovnalostiach
- zabezpečuje archiváciu a uchovávanie všetkých dokladov vzťahujúcich sa výkonu svojej činnosti
- spracúva podklady pre priebežné, výročné a záverečné správy v súvislosti s pomocou poskytovanou z fondov Európskej únie,
- vypracováva prehľady o pokroku v implementácii programu za príslušné obdobie pre účely zasadnutia monitorovacieho výboru a pre účely EK či iných orgánov
- vypracováva pravidelné prehľady o stave realizácie projektov
- zabezpečuje dodržiavanie postupov definovaných v internom manuáli procedúr RO pre ROP a OPBK,
- rozpracúva a plní úlohy vlády SR a Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
- spracúva stanoviská k návrhom materiálov iných ústredných orgánov štátnej správy.

Informácie o výberovom konaní

Dátum podania žiadostí spolu s požadovanými dokladmi
do 7. mája 2015. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, resp. dátum zaslania e-mailom kontaktnej osobe.

S označením na obálke a v žiadosti:
výber č. 2015/25

Na adresu:
osobný úrad

alebo

e-mailom kontaktnej osobe: [email protected] (pri zaslaní e-mailom je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi služobnému úradu aj písomne najneskôr v deň uskutočnenia výberu).

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

vyžadujú sa počítačové znalosti Microsoft Word, Outlook Excel - úroveň ovládánia pokročilá

Ministerstvo pôdohospodárstva SR je ústredným orgánom štátnej správy SR pre poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo, rybárstvo, poľovníctvo a potravinárstvo.
ID: 2097688  Dátum zverejnenia: 27.4.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe ...