Hlavný štátny radca – vedúci zamestnanec, riaditeľ odboru finančného riadenia SPP - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Miesto práce
Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe ...

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Služobný úrad
Dobrovičova 12
812 66 Bratislava

Druh štátnej služby: stála štátna služba

Obsadzovaná funkcia: hlavný štátny radca – vedúci zamestnanec, riaditeľ odboru

Odbor štátnej služby: 2.02 financie

Organizačný útvar: odbor finančného riadenia spoločnej poľnohospodárskej politiky

Počet obsadzovaných štátnozamestnaneckých miest: 1

Hlavné úlohy:
Tvorba stratégie a štátnej politiky na úrovni ministerstva. Tvorba strategických zámerov a ich presadzovanie v komisiách alebo výboroch zriadených Európskou komisiou alebo Radou EÚ na úrovni ministerstva. Koordinácia a riadenie činností v oblasti finančného riadenia týkajúceho sa Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu (EPZF) a Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV). Koordinovanie celoštátneho systému s najširšími vonkajšími a vnútornými väzbami na ďalšie zložité a rozsiahle systémy rôznych odborov na úrovni ústredného orgánu štátnej správy.
Koncepčné a koordinačné práce súvisiace s tvorbou a aktualizáciou koncepcie finančného riadenia pre EPZF a EPFRV. Sleduje príjem prostriedkov z rozpočtu EÚ na osobitné mimorozpočtové účty MPRV SR za prvý a druhý pilier Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ (SPP EÚ). Metodicky riadi a usmerňuje prevod prijatých prostriedkov na stanovené účty Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Sleduje čerpanie výdavkov, plnenie príjmov súvisiacich s realizáciou SPP EÚ. Koordinuje tvorbu odhadov výdavkov EPZF a EPFRV pre potreby MF SR a prepojenia IS Štátnej pokladnice, štátneho rozpočtu a EK. Spolupodieľa sa na príprave rozpočtu a záverečného účtu kapitoly MPRV SR za oblasť príjmov a výdavkov z rozpočtu EÚ. Koordinuje a usmerňuje inštitúcie zapojené do systému finančného riadenia EPZF a EPFRV a overuje dodržiavanie stanovených pravidiel, a to najmä na úrovni finančných tokov medzi EK a MPRV SR a ďalej na úrovni medzi Pôdohospodárskou platobnou agentúrou a konečnými prijímateľmi prostriedkov z EPZF a EPFRV. Dohliada na výkon certifikácie a činnosť certifikačného orgánu. Spolupracuje pri príprave pozície SR v oblasti rozpočtu za poľnohospodárske výdavky vo vzťahu k EÚ. Zúčastňuje sa na rokovaniach pracovnej skupiny pre finančné poľnohospodárske otázky – AGRIFIN, expertnej skupiny pre horizontálne otázky SPP a Výboru pre PF.
Spracovanie stanovísk na rokovanie pracovných skupín pri Rade EÚ, výborov pri EK ako aj k materiálom iných rezortov predkladaných na rokovanie vlády SR, poradných orgánov vlády SR, NR SR, vedenia ministerstva, poradných orgánov ministerstva. Vykonáva predbežnú a priebežnú finančnú kontrolu v zmysle zák. č. 502/2001 Z. z.. Zastupuje generálneho riaditeľa sekcie počas jeho neprítomnosti v rozsahu kompetencií generálneho riaditeľa, s výnimkou rozhodovania o štátnozamestnaneckých a pracovnoprávnych vzťahov sekcie.

Informácie o výberovom konaní

Dátum podania žiadostí spolu s požadovanými dokladmi
do 3. novembra 2014. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, resp. dátum zaslania e-mailom kontaktnej osobe.

S označením na obálke a v žiadosti:
Výberové konanie č. 2014/43

Na adresu:
osobný úrad

alebo

e-mailom kontaktnej osobe: [email protected] (pri zaslaní e-mailom je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi služobnému úradu aj písomne najneskôr v deň uskutočnenia výberového konania).

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

prehľad v oblasti pôsobenia a činnosti európskych inštitúcií (Rada EÚ, Komisia), znalosť problematiky financovania Spoločnej poľnohospodárskej politiky, makroekonomický prehľad v národ. sektore SR a v poľnoh. odvetví, oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami na úrovni stupňa V – Vyhradené.

Ministerstvo pôdohospodárstva SR je ústredným orgánom štátnej správy SR pre poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo, rybárstvo, poľovníctvo a potravinárstvo.
ID: 1907014  Dátum zverejnenia: 22.10.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe ...